logo
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
سینما و چهره ها

۵ دلیل برای تماشای قهرمان در سینما

منبع
سينما تيکت
بروزرسانی
۵ دلیل برای تماشای قهرمان در سینما

سینما تیکت/ اگر شما هم قهرمان را تماشا کردید و دوست داشتید دلیلش را برای ما بنویسید. یا اگر فیلم را ندیدید، بنویسید چرا کنجکاو هستید فیلم را تماشا کنید.
در ادامه این ۵ دلیل را بخوانید.

♦️فرهادی جسورتر در پرداختن به مضمون مورد علاقه خود
دروغ، قضاوت و دوراهی‌های اخلاقی مضامین اکثر فیلم‌های فرهادی‌‌ست که در قهرمان نیز شاهد آن هستیم. اما می‌توان گفت او این‌بار جسورانه‌تر یک طرف ماجرا ایستاده و با داستانش نقدهای صریحی به شکاف طبقاتی و فکری موجود در جامعه، غرق شدن در فضای مجازی، دروغ‌هایی که انتها ندارد و اوضاع پیچیده زندان وارد می‌کند.

♦️ یک امیر جدیدی درخشان که تا به حال ندیده‌ایم
این روز‌ها همه جا صحبت از بازی تماشایی امیر جدیدی است که در نقش رحیم جوان ساده دل و دوست داشتنی شیرازی‌ سنگ تمام گذاشته است. این بازی درخشان تنها به حفظ لهجه شیرازی و نوع خاص راه رفتن او محدود نمی‌شود. بلکه چشمان غمگین و نگاه‌های خیره‌ای که در آن امید و لحظه‌ای دیگر ناامیدی موج می‌زند، برگ برنده بازی اوست.

♦️ داستان واقع‌گرایانه، پرتعلیق و به دور از شعار
این فیلم نیز در ادامه‌ی جدایی نادر از سیمین داستانی واقع‌گرایانه دارد. دیالوگ‌ها شعاری نیستند اما مدام به تماشاگر تلنگر می‌زنند و او را وادار به تفکر می‌کنند. تعلیق داستان نیز گرچه به اندازه‌ی فیلم‌های مطرح فرهادی نیست اما تا پایان شما را کنجکاو نگه می‌دارد.

♦️ دست بالا گرفتن مخاطب و نقش‌های فرعی جذاب
فرهادی بار دیگر با فیلم جدیدش نشان داد برای مخاطب ارزش قائل است. او پیچش‌های داستان و گره‌ها را به گونه‌ای انتخاب کرده است که تماشاگر حتی اگر متوجه تمام نکات فیلم نشود از آن لذت می‌برد و اگر نشانه‌ها و نکات مورد نظر فرهادی را دریابد لذتش از فیلم چندین برابر می‌شود. بازی خوب و اندازه محسن تنابنده و سحر گلدوست نیز از مهم‌ترین نکات فیلم است.

♦️ کنجکاوی برای تماشای نماینده اسکار
یکی از مهمترین دلایل کنجکاوی برای تماشای فیلم فرهادی انتخاب او بعنوان نماینده ایران برای مراسم اسکار است. با توجه به شانس بالای این فیلم در اسکار، حتما مخاطبان جدی‌تر سینما می‌خواهند سریع‌تر بفهمند در فیلم جدید او چه خبر است. از طرفی با توجه به زیاد شدن تماشاگران فیلم امکان اسپویل شدن نیز زیاد است.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره