صبح سینما/ سریال های شبانه سالها یکی از سرگرم کننده ترین و پربیننده ترین برنامه های تلویزیون در سال های مختلف به خصوص دهه هشتاد بوده است. پخش سریال هایی مانند پاورچین که توانست تراز سریال سازی شبکه پنج سیما در حوزه طنز را بالا بکشد و به یکی از پربیننده ترین سریال های وقت خود در تلویزیونی تبدیل شود، توانست جای سیتکام های طنز را روی آنتن رسانه ملی باز کند و این مسیر با زیر آسمان شهر رشد کرد و با شبهای برره به اوج خود رسید. تا جایی که شبهای برره را نقطه اوج طنزهای مهران مدیری و گروهش قلمداد می کنند و به لحاظ بیننده نیز یکی از پربیننده ترین سریال های سالهای بعد از انقلاب لقب می گیرد.

عجیب اما اینکه سریال سازی سیتکامی علیرغم آن که توانسته بود به مرور جای خود را در میان مخاطبان باز کند، اما کم کم از آنتن رسانه ملی حذف شد و از طرف دیگری هم اساساً سریال سازی طنز دچار وقفه ای جدی شد که تقریباً می توان گفت مدتهاست که هیچ سریال طنز تلویزیونی نتوانسته به خاطره مشترک تبدیل شود.

شبکه سه البته از مدتی قبل با سریال پلاک 13 مسیر سریال های طنز سیتکامی را از سر گرفته. مسیری که پیش از این هم توانسته بود به یکی از باکس‌های پرمخاطب شبکه تبدیل شود. پلاک 13 البته در چند قسمت ابتدایی که روی آنتن رفته نشان داده که ظرفیت این را دارد که تبدیل به یکی از سریال های طنز شیرین و پرمخاطب تبدیل شود. البته سریال های طنز سیتکامی مدتی زمان می برد که به ظرفیت کامل خود روی انتن دست یابد، چیزی که در سریال های مهران مدیری هم به وضوح دیده میشد. باید دید سریال پلاک 13 که از عوامل خوش سابقه در حوزه طنز بهره می برد، می تواند به یکی از سریال های موفق طنز در تلویزیون تبدیل شود؟ این ظرفیت وجود دارد، ولی زمان به ما نشان خواهد داد که چنین رخ می دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar