خراسان/ فیلم سینمایی «پیتزا لیکوریش» محصول 2021 آمریکا، از آثار مهم و پرامید امسال سینمای جهان است که به زودی نمایش داده می‌شود.
این فیلم را پل توماس اندرسون فیلم ساز 51 ساله آمریکایی، کارگردانی کرده که برای ساخت فیلم‌های شاخصی چون «خون به پا خواهد شد»، «مرشد» و «رشته خیال» شناخته می‌شود و جوایز متعددی چون جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن، شیر نقره‌ای بهترین کارگردانی جشنواره ونیز و خرس طلایی جشنواره برلین را در کارنامه دارد و برای پنج فیلم خود، درمجموع هشت بار در رشته‌های مختلف نامزد اسکار شده است. این فیلم ساز گزیده‌کار نهمین فیلم سینمایی خود را نیز بر اساس فیلم نامه‌ نوشته خودش، ساخته است.
فیلم سینمایی «پیتزا لیکوریش» درباره دو نوجوان به نام‌های «آلانا» و «گری» است که با یکدیگر بزرگ می‌شوند و عاشق می‌شوند. آلانا هایم و کوپر هافمن بازیگران نقش اصلی فیلم‌ هستند که هردو برای نخستین بار جلوی دوربین یک فیلم بلند سینمایی رفته‌اند. نکته جالب این که کوپر هافمن، پسر فیلیپ سیمور هافمن بازیگر فقید است که در پنج فیلم پل توماس اندرسون بازی کرده  و برای حضور در «مرشد»، نامزد اسکار شده است. در کنار این دو بازیگر جوان، بردلی کوپر و شان پن نیز نقش‌های مکملی در «پیتزا لیکوریش» دارند. ساشا دختر استیون اسپیلبرگ و جورج پدر لئوناردو دی‌کاپریو نیز از بازیگران فرعی فیلم‌اند!
این فیلم که به تازگی دو جایزه اصلی هیئت نقد ملی آمریکا را گرفته، از هفته گذشته به صورت محدود در سینماها اکران شده و تاکنون فروش پایینی داشته است، اگرچه از نظر منتقدان، فیلم خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند در اسکار 2022 بدرخشد. ممکن است این فیلم تا یک ماه آینده به صورت اینترنتی در دسترس قرار گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar