میزان/ بازیگر فیلم سینمایی «فروشنده» گفت: با توجه به اینکه تمامی آثار برای حضور در جشنواره فیلم فجر ثبت نام کرده‌اند بعید است که این فیلم در جشنواره امسال حضور داشته باشد منتها با فیلمی دیگر به نام «ترمینال جنوب» راهی چهلمین جشنواره فیلم فجر خواهم شد.
فرید سجادی‌حسینی بازیگر پیشکسوت سینما درباره نبود نقش برای میانسالان افزود: متاسفانه نقش یا فیلمنامه خاصی برای میانسالان نوشته نمی شود و به همین دلیل همواره باید نقش های حاشیه‌ای بازی کنیم، هیچ بازیگری از نقش خوب بدش نمی آید اما اگر بخواهیم همین نقش های کوتاه را نیز رد کنیم علنا بیکار می مانیم چون سینمای ایران به طور کلی اهمیت چندانی برای میانسالان قائل نیست. 
وی دلیل عدم استفاده از میانسالان در سینما را اینگونه توصیف کرد: مسئله اول و مهم عرضه و تقاضا است، سینمای ایران هیچ تقاضایی برای نسل میانسال را حس نمی کند، سینمای امروز کاملا به سمت فروش رفته و وقتی بازیگری نفروشد وی کمتر به کار گرفته می شود، به همین دلیل معمولا نقشهای اصلی برای جوانان و بازیگران بفروش نوشته شده و پیشکسوتان صرفا گوشه ای از فیلم قرار می گیرند و در حاشیه کار هستند. 
 به نظر من باید برای ساخت فیلم هایی که نقش اولشان بازیگران پیشکسوت بودجه و حمایتی جداگانه باشد، زیرا در نمونه های جهانی می بینیم که بازیگران میانسال و پیشکسوت به راحتی نقش اول گرفته و فیلمشان می فروشد، زیرا بعد از مدتی حمایت مخاطب به آنها اخت پیدا کرده و در ادامه آنها هم به فروش کمک می کنند. 
وی با اشاره به تعدادی از آثار سینمایی که اکران نشده افزود: طبیعتا به دلیل بیماری کرونا به مدت دو سال سینما دچار ایست شده بود، تعداد محدودی فیلم اکران شده و اکثرا هم ضرر کردند، پس طبیعی است که من هم فیلمهایی داشته باشم که در صف اکران باشند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar