ایسنا/ نمایش فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» ساخته‌ی گراناز موسوی با موفقیت در عرصه های بین المللی همچنان ادامه دارد.
 این فیلم سینمایی که محصول افغانستان،استرالیا،ایران و هلند است در اولین نمایش جهانی در سی و چهارمین جشنواره فیلم توکیو به نمایش در آمد وپس از آن در چهل و پنجمین جشنواره فیلم سائوپولو و شصت و هشتمین جشنواره فیلم سیدنی به روی پرده رفت. 

 «وقت چیغ انار» که تهیه کنندگی آن را بهیر وردک، گراناز موسوی، کریستین ویلیامز و مرضیه وفامهر به طور مشترک برعهده دارند در چهاردهمین دوره‌ی جایزه‌ی سینمای آسیا پاسیفیک نامزد جایزه‌ی بهترین فیلم کودک و جوان شد. 

این اثر سینمایی همچنین در دو جشنواره‌ی رده الف جهانی، بیست و پنجمین جشنواره فیلم شب های سیاه تالین در استونی و پنجاه و دومین جشنواره فیلم هند در گوآ نیز به نمایش درآمده است و اخیرا نیز در جشنواره فیلم باستائو در قزاقستان به نمایش گذاشته شده است. 

نهمین جشنواره‌ی فیلم باستائو که از تاریخ 30 ستامبر تا 4 دسامبر (9 تا 13 آذر) در کشور قزاقستان برگزار شد در بخش ویژه سینمای افغانستان علاوه بر فیلم «وقت چیغ انارها»، دو فیلم «سگ‌های دیشب نخوابیدند» از رامین رسولی و «مردن در آب مطهر» را نیز به نمایش گذاشته است. 

«مندلی» ساخته مقداد جلالی (بخش فیلم کوتاه)، «سیارک» به کارگردانی مهدی حسینوند عالیپور (بخش فیلم‌های اول)، «نان مقدس» ساخته رحیم ذبیحی و «دست به داران»  به کارگردانی مهدی بوستانی (مستند) هم فیلم‌های ایرانی حاضر در جشنواره فیلم باستائو قزاقستان بودند. 

 «وقت چیغ انار» در ادامه‌ حضور بین‌المللی خود در رویدادهای معتبر جهانی، از طرف کشور استرالیا به عنوان نماینده‌ خود در نود و چهارمین جایزه‌ی اسکار معرفی شده که فهرست فیلم های انتخاب اولیه با عنوان فهرست کوتاه در روز سه شنبه ۳۰ آذر و در شب یلدا اعلام خواهد شد. فیلم «وقت چیغ انار» به طور رسمی به هفتاد و نهمین دوره جوایز گلدن گلوب هم ارائه شده که نامزدهای این جایزه نیز روز دوشنبه ۲۲ آذر اعلام خواهند شد.

این فیلم سینمایی تاکنون بازخوردهای مثبتی در رسانه‌های معتبر جهانی داشته است. نشریات معتبر سینمایی جهان مانند ورایتی، اسکرین اینترنشنال، فیلم وردیک و ... نقدهای مثبتی درباره‌ «وقت چیغ انار» منتشر کرده‌اند.

پخش بین‌المللی «وقت چیغ انار» توسط محمد اطبایی(مستقل‌های ایران) صورت گرفته است.

عرفات فیض، الهام ایازی، اندرو کوییلتی، مرحوم حشمت‌الله فنایی، سعیده سادات، فرشته عالمی، امیرشاه تلاش، ذبیح غیاث، زیشان‌خان تلاش, مدینه نیازی بازیگران این فیلم سینمایی هستند، همچنین حسیبا ابراهیمی نیز در این فیلم حضوری افتخاری دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar