نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سینما و چهره ها

معرفی فیلم «اسپنسر»؛ کریستین استوارت در نقش پرنسس دایانا

منبع
بروزرسانی
معرفی فیلم «اسپنسر»؛ کریستین استوارت در نقش پرنسس دایانا

فیلم مترجم/ پرنسس دایانا، یکی از چهره‌های زن سرشناس سده میلادی گذشته به حساب می‌آید. این شخصیت برجسته که از وی با لقب شاهدخت ولز هم یاد می‌شود، فعالیت‌های بشردوستانه زیادی انجام داد. پرنسس همسر نخستین شاهزاده چارلز بود. شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری ماحصل این ازدواج هستند. پرنسس دایانا در کنار فعالیت‌های انسان‌دوستانه، زندگی پر حاشیه‌ای هم داشت. یکی از حواشی زندگی ملکه دایانا، ازدواج و طلاق او با شاهزاده چارلز به حساب می‌آید. این ماجرا به دستمایه‌ای برای داستان فیلم اسپنسر (Spencer)، تبدیل شده است. در این فیلم در کنار داستان جذاب، با هنرپیشه‌های طرازاولی هم روبه‌رو هستیم. فیلم اسپنسر در کنار جذب علاقه‌مندان تاریخ، توانسته طرفداران فیلم‌های زندگینامه‌ای را نیز به خود جلب کند. به همین دلیل اکران فیلم اسپنسر را به فال نیک گرفتیم تا در ادامه با هم نگاهی به داستان آن داشته باشیم و ببینیم چه هنرپیشه‌ها و عواملی در ساخت این فیلم دست‌ داشته‌اند.

داستان فیلم اسپنسر از چه قرار است؟
فیلم اسپنسر زندگی پرنسس دایانا در سال ۱۹۹۱ را روایت می‌کند. در آن زمان خانواده سلطنتی برای شرکت در جشن‌های کریسمس در حال آماده شدن است. از قرار معلوم شاهزاده چارلز با کامیلیا پارکر (Camilia Parker)، رابطه‌ داشته و پرنسس دایانا به عنوان همسر شاهزاده چارلز از این رابطه باخبر می‌شود. به همین دلیل پرنسس دایانا به لحاظ روحی از رابطه همسرش با زنی دیگر آزرده است. این شرایط باعث شده تا پرنسس دایانا به طلاق فکر کند. از طرف دیگر سخت‌گیری‌های خانواده سلطنتی انگلستان نیز کار را به جایی کشانده که دایانا دیگر تحمل حضور در این خانواده را ندارد و می‌خواهد قید خاندان سلطنتی را بزند. در ادامه فیلم اتفاق‌های ناگواری برای پرنسس دایانا میفتد تا روایتی خاص از زندگی شاهدخت ولز پیش روی مخاطب قرار بگیرد. ناگفته پیداست فیلم اسپنسر به لحاظ داستان پایبندی کمی به زندگی واقعی پرنسس دایانا دارد. از طرف دیگر نویسنده‌ای را هم سراغ نداریم که از زندگی خصوصی ملکه ولز و ماجرای پیچیده طلاق او از شاهزاده چارلز کاملاً‌ آگاه باشد. به همین دلیل با فیلمی روبه‌رو هستیم که با کمک حدس‌و‌گمان، سعی داشته تا داستانی خیالی از روزهای دشوار پرنسس دایانا را به تصویر بکشد.

هنرپیشه‌ها و عوامل فیلم اسپنسر

کریستین استوارت، نقش پرنسس دایانا را در فیلم اسپنسر ایفا کرده است. منتقدان و کارشناسان دنیای هنر، بازیگری کریستین استوارت به جای شاهزاده ولز را یکی از نقاط قوت فیلم اسپنسر می‌دانند. کریستین استوارت ظرافت‌های شخصیت پرنسس دایانا را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد. جک فارذینگ، دیگر هنرپیشه طرازاول فیلم اسپنسر به حساب می‌آید. ایفای نقش شاهزاده چارلز به جک فارذینگ واگذار شده است. در کنار این هنرپیشه‌ها، تیموتی اسپال، شان هریس و سالی هاوکینز از دیگر هنرپیشه‌های فیلم اسپنسر به حساب می‌آیند.
کارگردانی فیلم اسپنسر به پابلو لارائین واگذار شده است. اگر اهل فیلم‌های زندگینامه‌ای باشید، حتماً‌ پابلو لارائین را می‌شناسید. این کارگردان طرازاول، ید طولایی در ساخت فیلم‌های زندگینامه‌ای دارد. آثاری مانند جکی (Jackie) و نرودا (Neruda) از دیگر فیلم‌های زندگینامه‌ای هستند که پابلو لارائین کارگردانی آن‌ها را بر عهده داشته است. فیلمنامه این اثرا را استیون استوارت نگاشته است. با این حساب می‌توان پیش‌بینی کرد فیلم اسپنسر به لحاظ عوامل ساخت چیزی‌کم‌و‌کسر ندارد.
در مجموع باید گفت اگر اهل فیلم‌های زندگینامه‌ای هستید، فیلم اسپنسر انتخاب مناسبی برای تماشا در آخر هفته است. بدون شک تماشای این فیلم برای علاقه‌مندان به پرنسس دایانا و آثار تاریخی نیز خالی از لطف نخواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar