آخرین خبر/ دنیای سینمایی ابرقهرمانی از حدود 10 سال قبل و با سری فیلم‌های «انتقام‌جویان» وارد مرحله تازه‌ای شد. فیلمنامه‌های قوی‌تر، حلقه‌های وصل بین فیلم‌ها، حضور هنرپیشه‌های برجسته در نقش ابرقهرمانان و هزینه‌های عجیب برای بیگ پروداکشن‌هایی جاه‌طلبانه. هرچقدر هم با محتوای این سری فیلم‌ها مخالف باشیم و دنیای «انتقام‌جویان» را عاری از هنر، منطق و محتوا بدانیم اما نمی‌شود مخاطب فراگیر آن‌ها را نادیده گرفت. مخاطبانی که هرکدام طرفدار یکی از ابرقهرمانان هستند. چه‌ طرفدار دنیای ابرقهرمانی هستید چه مخاطب جدی سینما و مخالف این‌نوع سینما، بد نیست یک‌بار سلاح‌ها را روی زمین بگذارید و محض تفریح و سرگرمی گپ بزنید تا ببینیم چرا قهرمانان این نوع سینما جذاب هستند، کدام‌شان قوی‌تر است و کدام‌یکی نیروهای کمتری دارد. ما بین معروف‌ترین شخصیت‌های این دنیای سینمایی، قوی‌ترین و ضعیف‌ترین‌ها را تفکیک کردیم. شما مخالفید یا موافق؟

>>> ضعیف‌ترین‌ها

هاوک آی| چشم شاهین اما قابلیت‌های کم

یکی از معدود انتقام‌جویانی که نیروهای مافوق بشری ندارد، چشمانش تیز است، هدفگیری خوبی دارد و همین. شاید حضورش در فیلم‌ها صرفاً تبلیغی باشد برای دنباله‌های سینمایی و سریالی که به‌نام خودش پخش خواهند شد.

>>> لینک تماشای سریال هاک آی

بیوه سیاه| در حد جت‌لی

بیوه سیاه یکی از انتقام‌جویانی است که مهارت‌هایش ناشی از آموزش‌هایی است که دیده، وگرنه خودش مثل هالک یا ثور نیروی خاصی ندارد. البته در همه فیلم‌ها هنگام زدوخوردها همه را نفله می‌کند اما باید قبول کنیم این مامور سابقاً روسی که عاشق هالک هم هست قدرت زیادی ندارد.

>>> لینک تماشای فیلم بیوه سیاه

مرد آهنی| خودش یا زرهش؟

مرد آهنی باهوش‌ترین و پولدارترین عضو انتقام‌جویان است و تا وقتی لباسش که یک زره فوق‌پیشرفته و طراحی خودش است را بپوشد یکی از قوی‌ترین نیروها است. اما بدون لباس او فقط یک میلیاردر باهوش است که با دو تا مشت نقش زمین می‌شود. 

>>> لینک تماشای فیلم مرد آهنی

استار لرد| بامزه و خوش‌تیپ 

شخصیتی که از سری فیلم‌های «محافظان کهکشان» وارد دنیای انتقام‌جویان شده و جز بامزه بودن و البته یک عینک فضایی با قابلیت شلیک، ویژگی دیگری ندارد. اما قبول کنیم «انتقام‌جویان» بدون او و رفقای بامزه‌اش یک چیزی کم دارد.

>>> لینک تماشای فیلم انتقام جویان، پایان بازی

درکس| خنگ و خشن

درکس هم یک محافظ کهکشان است که زور زیادی دارد، در استفاده از چاقو مهارت زیادی دارد اما هوش زیادی ندارد و برای عضویت در انتقام‌جویان به‌ او ارفاق زیادی شده. به‌هرحال نه از چشم‌هایش لیزر می‌آید، نه دست‌هایش قدرت جابه‌جایی اجسام را دارند نه مثل مرد آهنی باهوش است.

>>> لینک تماشای فیلم نگهبانان کهکشان

به‌نظر شما به فهرست ضعیف‌ترین‌ها چه‌کسانی را می‌شد اضافه کرد؟

>>> قوی‌ترین انتقام‌جویان

هالک| تا وقتی سبز باشد

هرچند این‌روزها، هالک ایرانی با کتک‌هایی که خورد آبروی هرچی هالک بوده را برده، اما هالک اورجینال هنوز یکی از قوی‌ترین اعضای انتقام‌جویان است. تیر روی او اثر نمی‌کند، زخمی نمی‌شود، می‌تواند پرش‌های بلند انجام دهد و یک کینگ‌کنگ واقعی برای خودش محسوب می‌شود. البته تا وقتی که سبز باشد و به‌ حالت نرمال برنگردد.

>>> لینک تماشای فیلم هالک

کاپیتان مارول| همه‌کاره 

نیروهای کاپیتان مارول در حد سوپرمن است. اما حضورش در فیلم‌های اخیر کمرنگ بوده و بیشتر برای فروش نسخه‌های خودش، خودی نشان می‌دهد. او مثل یک جت پرواز می‌کند. قدرت جذب و شلیک انرژی دارد، سلاح‌های معمولی روی او اثر ندارند و خلاصه برای خودش برو بیایی دارد.

>>> لینک تماشای فیلم کاپیتان مارول

دکتر استرنج| مغز بی‌نهایت و جادوگر اعظم

دکتر استرنج قوی نیست اما نیروهای جادویی دارد با مغزی که می‌تواند به‌ جهان‌های موازی و حالت‌های بی‌نهایت در اشکال کوانتومی وصل شود و چیزهایی را ببیند که هیچ‌کس قدرت درک آن‌ها را ندارد. او هنگام مبارزه می‌تواند پرتال‌های زیادی به جهان‌های دیگر وصل کند تا حریف را گیج کند. نیروهای او در ظاهر ذهنی هستند اما برای مبارزه کارراه‌انداز.

>>> لینک تماشای فیلم دکتر استرنج در جهان‌های چندگانه جنون‌آمیز

ثور| پتک آذرخشی 

ثور یک موجود باستانی و اساطیری با عمری چندهزار ساله از دنیایی دیگر است. با پتکش آذرخش ایجاد می‌کند و دشمن درجه یک برادر خودش یعنی لوکی است. ثور پرواز می‌کند، می‌تواند صاعقه شلیک کند و البته این اواخر کمی هم پرخور و خسته شده. یکی از معدود اعضای انتقام‌جویان که از جهان دیگری آمده.

>>> لینک تماشای فیلم ثور عشق و آذرخش

اسکارلت ویچ| عظیم‌ترین نیروهای جادویی

شخصیتی که گاه خوب است و گاهی بد. او نیروی ذهنی عظیمی دارد طوری که مقابل تانوس ایستاد. او توانایی دورآگاهی، جادوی هرج ومرج، دستکاری مولکولی، سفر در زمان و حتی سفر در ابعاد مختلف را دارد و خلاصه شوخی با او به صلاح هیچ‌کس نیست. سریالی براساس زندگی تخیلی او و همسرش ویژن هم ساخته شده که نمره‌های بالایی را گرفته است.

>>> لینک تماشای سریال وانداویژن

شما به فهرست قوی‌ترین‌ها چه‌کسانی را اضافه می‌کنید؟    

نکته 1: برای تماشای فیلم با اینترنت همراه نیازی به خرید اشتراک ندارید. (حجم مصرفی شما تمام بهاء می‌شود). فقط کافی است برای تماشای بهتر آخرین خبرتان را به روز کنید.  
نکته 2: اگر می‌خواهید با تلویزیون هوشمند فیلم تماشا کنید کافی‌ست اینترنت همراه را روی تلویزیون هات‌اسپات کنید و «آخرین خبر» را در مرورگرتان جست‌وجو کنید.
نکته 3: اگر هم از اینترنت خانگی استفاده می‌‌کنید می‌توانید با کمترین قیمت ممکن یک اشتراک بگیرید. در این حالت حجم اینترنت مصرفی شما نیم بهاء خواهد بود.

      

 

  

.

.

.

.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar