میزان/ مهوش صبرکن بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» گفت: متاسفانه امروز شاهد شیوع موج هفتم کرونا هستیم، موجی که می‌تواند وضع را از اینی که هست برای سینما سختتر کند، امیدوارم این موج چندان جدی نباشد و سینماها را به کام تعطیلی نکشاند زیرا با تعطیلی دوباره سینما بازگرداندن همین تعداد کم مخاطبان هم سختتر می شود.
پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر چندین پیشنهاد بازی در آثار سریالی را دارم و منتظرم تا در نهایت بتوانم با یک یا دو تا از آنها براساس زمانبندی قرارداد ببندم.
وی درباره کم کاری خود در عرصه بازیگری طی دو سال گذشته اظهار کرد: واقعیت امر به دلیل کرونا رضایت چندانی برای حضور در آثار نداشتم، در این دو سال شاید دو یا سه کار بازی کردم که آنها هم کوتاه بودند، کرونا من را خانه نشین کرد، بیماری خطرناکی بود و نمی‌توانستم ریسک کنم.
صبرکن با اشاره به کاهش بیماری کرونا و احتمال بازگشتش به بازیگری افزود: من با بازیگری خداحافظی نکردم که بخواهم بازگردم. خداحافظی از بازیگری برایم معنایی ندارد، صرفا در شرایطی که سلامتی‌ام به دلیل کرونا تهدید می شد کمتر کار کردم و فکر می‌کنم این اتفاق منطقی است، البته امروز که این بیماری کاهش پیدا کرده با راحت خیال بیشتری به پیشنهادات فکر می‌کنم.
بازیگر سریال «یوسف پیامبر» در همین رابطه اضافه کرد: البته نوع پیشنهادات، نقشها و کیفیت آثار باعث شد تا کم کار تر شوم، متاسفانه گاها نقشها بسیار کم تاثیر و سطحی هستند و دلیلی نیست که به عنوان بازیگر انرژی زیادی برای آنها گذاشت، همین عاملی بود که گاها در آثار حاضر نشوم.

صبرکن: مخاطبان سینما هر روز کمتر می‌شوند
صبرکن درباره وضعیت فعلی سینما ادامه داد: ما هر چه بکاریم برداشت می کنیم، وضعیت امروز سینما، کاهش مخاطب و ورشکست شدن برخی آثار به دلیل نبود برنامه ریزی درست در سینما است، متاسفانه این عاملی شده تا مخاطبان روز به روز کمتر شوند و سینما بعد از کرونا نتواند به وضعیت عادی خود بازگردد.

تئاتر بیشترین خسارت را از دوران کرونا دید
این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره وضعیت تئاتر در سال جاری اضافه کرد: از نظر من تئاتر از موسیقی و سینما ضربات بیشتری خورد، این هنر همیشه مشکلات فراوانی داشته است، معیشت اهالی تئاتر هیچ وقت خوب نبوده و امروز با گذراندن دوران کرونا این وضع بدتر هم شده است.
صبرکن در همین رابطه خاطرنشان کرد: تئاتری ها به صبوری عادت کرده‌اند اما متاسفانه وضع به نحوی پیش رفته که این صبوری هم دیگر دردی دوا نمی کند، آنها بیشترین تعطیلی در دوران کرونا را متحمل شدند، بسیاری خانه نشین و بسیاری این هنر را به طور کامل ترک کردند، حال باید دید که در هر دو عرصه سینما و تئاتر بخش فرهنگی و مدیریتی می تواند راه نجاتی پیدا کند یا خیر.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar