خراسان/ بهرام شاه ‌محمدلو چهره خاطره‌ساز مخاطبان در قسمت 29 مجموعه «مهمونی» حضوری دیدنی داشت.

پنج شنبه هفته گذشته، در قسمت بیست‌ونهم مجموعه «مهمونی»، بهرام شاه ‌محمدلو یا همان «آقای حکایتی» معروف به «مهمونی» آمد و با ایرج طهماسب به گفت‌وگو نشست. چهره بهرام شاه ‌محمدلو در برنامه پرطرفدار «زیر گنبد کبود» و صدای گرم او در این برنامه، در یاد و خاطر متولدان دهه 60 حک و نام «آقای حکایتی» تا همیشه در ذهن مخاطبان برنامه ماندگار شد. بهرام شاه ‌محمدلو نیز مانند ایرج طهماسب، حمید جبلی و مرضیه برومند جزو چهره‌های خاطره‌ساز در دهه 60 و 70 است، بنابراین حضور او در مهمانی آقای مجری باعث شد قسمت 29 آن جزو یکی از بهترین برنامه‌های «مهمونی» باشد.
گفت‌وگوی شنیدنی با ایرج طهماسب
بهرام شاه ‌محمدلو معمولا در برنامه‌های گفت‌وگومحور حضور پیدا نمی‌کند و چهره‌ای تکراری برای مخاطبان نیست، به همین دلیل دعوت از او در برنامه‌ای با ساختار خاص و متفاوت «مهمونی»، اتفاق خوبی بود. آقای حکایتی در پاسخ به درخواست ایرج طهماسب برای روایت موضوعی با استفاده از پنج کلمه دوست ‌داشتنی خود، با همان لحن شیرینش پند و اندرزهایی به مخاطبان داد و با تسلط کامل توانست احساسات مختلف مانند شادی، خشم و ناراحتی را از یکدیگر تفکیک و نصیحت‌هایش را با حس متفاوتی بیان کند. بخش تعریف یک خاطره از دوران کودکی نیز با روایت گیرای بهرام شاه ‌محمدلو، جذاب از آب درآمد.
قصه‌گویی با «روحی»
آقای حکایتی با واکنش‌های طبیعی و خوب خود با شخصیت‌های عروسکی «مهمونی» نیز، با آن‌ها ارتباط جالب و صمیمانه‌ای برقرار کرد. با توجه به پیشینه ذهنی مخاطبان از خاطره‌گویی شاه ‌محمدلو، نویسندگان برنامه متناسب با شخصیت این هنرمند، سناریوی جالبی را برای او تدارک دیده بودند. شخصیت دوست‌داشتنی «روح» هنگام مواجهه با بهرام شاه ‌محمدلو، از او می‌خواهد قصه شنگول و منگول را برایش تعریف کند، اما قصه آقای حکایتی را متوقف و با همان لحن خاص و واژه‌های من درآوردی خودش، بیشتر کلمات را با واژه «روح» ترکیب و روایت بامزه‌ و جدیدی از این داستان مطرح می‌کند.

نویسنده : مائده کاشیان

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar