دنیای اقتصاد/ ژانر ترسناک از گونه‌‌‌‌‌‌‌‌های پرفروش سینماست؛ به‌ویژه اگر در زمان مناسبی چون ایام هالووین به نمایش درآید. برای همین علاقه‌‌‌‌‌‌‌‌مندان از هم‌‌‌‌‌‌‌‌اکنون منتظر ورود چند فیلم مهم در این عرصه هستند. از جمله این آثار می‌توان به فیلم «هالووین به پایان می‌رسد» ساخته دیوید گوردن‌گرین، «فیلم شعبده‌بازی۲» به‌کارگردانی آن فلچر اشاره کرد.

فیلم «هالووین به پایان می‌رسد» که از ۱۴اکتبر (۲۲‌مهر) به نمایش در‌خواهد آمد، یکی از طولانی‌‌‌‌‌‌‌‌ترین، قدیمی‌‌‌‌‌‌‌‌ترین و محبوب‌‌‌‌‌‌‌‌ترین سری فیلم‌‌‌‌‌‌‌‌های ترسناک تاریخ به‌شمار می‌‌‌‌‌‌‌‌رود؛ به همین دلیل هم قسمت جدید و البته آخر آن به‌عنوان یکی از موارد فهرست بهترین فیلم‌های ترسناک سال‌۲۰۲۲ انتخاب شده است. براساس توصیف‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که از این فیلم انجام‌شده، حماسه مایکل مایرز و لوری استرود قرار است در آخرین قسمت این سری فیلم طولانی، به اوج خود برسد؛ اوجی که عرق سردی را روی پیشانی بیننده باقی می‌گذارد. این فیلم قرار بود درست یک سال‌پیش در‌ماه اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود اما درست مانند هر اثر دیگری، به واسطه پاندمی کرونا به تاخیر خورد و تاریخ اکران آن تغییر کرد.

دیوید گوردن‌گرین، پیش از این، دو قسمت قبلی مجموعه هالووین، فیلم Stronger (قوی‌‌‌‌‌‌‌‌تر)، فیلم Our Brand Is Crisis (بحران برند ماست)، فیلم  Manglehorn (منگلهورن) را به‌‌‌‌‌‌‌‌علاوه آثار دیگری در رزومه کاری خود دارد و کارگردانی آنها را برعهده داشت. قسمت دوم فیلم شعبده‌‌‌‌‌‌‌‌باز نیز با بازی بلی میدلر، سارا جسیکا پارکر و کیتی ناجیمی که قرار است از ۳۱ اکتبر۲۰۲۲ (۹ آبان۱۴۰۱) به نمایش درآید داستان سه زن جوان را حکایت می‌کند که به‌‌‌‌‌‌‌‌طور تصادفی خواهران ساندرسون را به سیلم امروزی بازمی‌‌‌‌‌‌‌‌گردانند. آنها باید راه متوقف‌کردن جادوگرانی را که عطش زیادی به کودکان دارند، پیدا کنند و اجازه ندهند که آنها ویرانی را در سرتاسر دنیا به‌وجود بیاورند. شاید دنیا از دست وینیفرد، مری و سارا و همچنین ترسی که آنها در دل همه ما ایجاد کرده بودند، راحت شده باشد؛ اما زمانی‌که شما با جادو درگیر می‌‌‌‌‌‌‌‌شوید، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ درگیری و دستکاری جادو می‌تواند همه‌چیز را به‌هم بریزد.


این فیلم دنباله‌‌‌‌‌‌‌‌ همان اثری است که در سال‌۱۹۹۳ اکران شده بود. اکثر بازیگران هم دوباره همان نقش‌‌‌‌‌‌‌‌هایی را که در قسمت اول ایفا کرده بودند، در اینجا هم بازی می‌کنند. در سال‌۲۰۱۴ صحبت درباره ساخت این اثر آغاز شد و برخی از بازیگران هم تمایل خود را به بازگشت نشان‌دادند. فرآیند ساخت این فیلم فانتزی از سال‌۲۰۱۷ آغاز شد و مشکلات زیادی را پشت‌سر گذاشت تا سرانجام برای نمایش در سرویس استریم دیزنی‌پلاس آماده شد.  همچنین فیلم‌‌‌‌‌‌‌‌های شب خشونت‌بار، مرده شریر برمی‌‌‌‌‌‌‌‌خیزد و فیلم برپاخیزان جهنم از دیگر آثاری هستند که به‌زودی در این ژانر روی پرده خواهند آمد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar