صبا/ جدول فروش سینماهای سراسر کشور طی هفته گذشته ۱۴۰۱ با صدرنشینی فیلم سینمایی «بخارست» و موفقیت دو فیلم رده سنی کودکان و نوجوان روبرو بود.

🔹سینماهای سراسر کشور در هفته گذشته نزدیک به ۵۱ میلیارد تومان فروش داشتند. این فروش با حضور ۱۸۴ هزار مخاطب و تخصیص ۱۱۴۹۸ سانس در سالن های سینما تا ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۱۱ آذر ماه سال جاری به ثبت رسید.

🔹فیلم سینمایی «بخارست» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی توانست در هفته گذشته ۱٫۸ میلیارد تومان فروش داشته باشد. فیلم اطیابی نزدیک به ۵۸ هزار بلیت فروخت و ۲۹۶ سالن سینما را در اختیار داشت.

🔹رتبه دوم جدول فروش هفتگی سینمای ایران در اختیار انیمیشن «لوپتو» به کارگردانی علی عسکری است. این انیمیشن توانست با در اختیار داشتن ۲۹۳ سالن به فروشی معادل ۱٫۵ میلیارد تومان دست پیدا کند.

🔹انیمیشن موفق «پسر دلفینی» همچنان و با گذشت ۲ ماه از اولین اکران خود در سینماها همچنان در رتبه‌های بالایی جدول قرار دارد. این انیمیشن به کارگردانی محمد خیراندیش طی هفت روز گذشته به فروشی معادل ۴۵۰ میلیون تومان دست پیدا کرد تا بتواند در رتبه سوم جدول فروش قرار گیرد.

🔹رتبه چهارم جدول فروش هفتگی سینماهای کشور در اختیار فیلم سینمایی «انفرادی» دیگر فیلم مسعود اطیابی است؛ کارگردانی که طی دو سال گذشته دو فیلم پرفروش انفرادی و دینامیت را در چرخه اکران داشته است. وی هم اکنون اکران «بخارست» را هم آغاز کرده است، در صورت فروش موفق این فیلم در هفته‌های آتی اطیابی می‌تواند به رکوردی تازه در گیشه سینمای کشور دست یابد.
فیلم سینمایی «انفرادی» رتبه چهارم را با فروشی معادل ۴۱۳ میلیون تومان از آن خود کرده است. 

🔹فیلم پنجم جدول فروش هفتگی نماینده دیگر سینمای کودک است، فیلم سینمایی «بام بالا» توانست در هفت روز گذشته به مبلغی معادل ۲۷۰ میلیون تومان دست پیدا کند.

🔹پس از این پنج فیلم که عمده فروش این هفته سینمای کشور را در اختیار داشتند فیلم‌های ابلق به کارگردانی نرگس آبیار، دوزیست از برزو نیک‌نژاد، تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده، علفزار ساخته کاظم دانشی و سگ بند به کارگردانی مهران احمدی رتبه‌های ششم تا دهم جدول فروش را در اختیار دارند.

🔹آمار این گزارش از سایت سمفا و تا دیشب و لحظه تنظیم خبر بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar