روزیاتو/ سریال ونزدی (Wednesday) رکورد خود را شکست و بیش از ۴۱۱ میلیون ساعت در پلتفرم نتفلیکس دیده شد. با این رکورد جدید، این سریال کمدی ترسناک از نمایش اولیه خود پیشی گرفت.
سریال ونزدی نتفلیکس رکورد خودش را شکسته و همچنان در نمودارهای این پلتفرم پخش به صعود خود ادامه می‌دهد. این سریال معمایی که چهار قسمت آن توسط تیم برتون کارگردانی شده، یک اسپین آف است که بر اساس شخصیت‌های کمیک خانواده آدامز (The Addams Family) ساخته شده است.
ونزدی با بازی جنا اورتگا (Jenna Ortega) داستان فرستادن او به یک مدرسه شبانه روزی به نام Nevermore Academy است، که به‌طور ویژه برای طردشدگان ساخته شده است. در حالی که ونزدی در تلاش است تا با توانایی روانی جدیدش زندگی کند، سعی دارد معمای قتل مرموزی را حل کند که مدرسه و شهر محلی مجاور آن، جریکو، ورمونت را درگیر کرده است.
ونزدی، سریال پرطرفدار چیزهای عجیب (Stranger Things) را با بیشترین ساعت پخش در هفته برای پخش کنندگان انگلیسی زبان در نتفلیکس را، با ۳۴۱.۲ میلیون ساعت پخش در سرتاسر جهان کنار زد، اما هنوز کارش تمام نشده است.
۱۲ روز پس از اولین نمایش، هالیوود ریپورتر گزارش داد که ونزدی به بازیگری جنا اورتگا رکورد خود را شکسته است، زیرا در هفته ۲۸ نوامبر تا ۴ دسامبر، این سریال ۴۱۱.۲۹ میلیون ساعت دیده شده است. این اولین بار است که یک سریال انگلیسی زبان در یک هفته به ۴۰۰ میلیون ساعت تماشا رسیده و از آن عبور می‌کند. با ۷۵۲.۵۲ میلیون ساعت پخش، ونزدی در رتبه ۳ جدول تاریخ نتفلیکس برای سریال های انگلیسی زبان، درست پشت سر دامر هیولا: داستان جفری دامر (Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story) در رتبه دوم و فصل ۴ Stranger Things در رتبه یک قرار گرفته است. به احتمال زیاد ونزدی به زودی از سریال جفری دامر ‌پیشی گرفته و در جایگاه شماره دو قرار خواهد گرفت.

چرا سریال Wednesday این‌قدر موفق است؟
ونزدی با نقدهای نه چندان جدی منتقدان در سایت نقد و بررسی Rotten Tomatoes آغاز شد، اما با این وجود به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده و تا امروز ۸۷ درصد محبوبیت مخاطبان را کسب کرده است. یک صحنه رقص معروف در قسمت چهارم این سریال در فضای مجازی دست به دست شده و الهام بخش ویدیوهای بسیاری در TikTok شده است.
ونزدی آدامز (Wednesday Addams) با شیوه های استثنایی و عجیب خود همیشه یکی از موفق‌ترین اعضای خانواده آدامز از نظر تجاری بوده است. از بین همه اعضا، اسپین‌ آف بعدی درباره سال های نوجوانی ونزدی احتمالا یکی از آتیه‌دارترین هاست و بیشترین علاقه را به خود جلب می‌کند.
اورتگا در نقش اول، با حرف‌های طنزآمیز و نگاه تند و تیزی که با چهره بی‌احساس خود به آسانی بیان می‌کند، در حالی شخصیت اصلی را به نمایش می‌گذارد که مخاطب لزوما نمی‌تواند با او ارتباط برقرار کند، اما از تماشای آن لذت می‌برد. همچنین به نظر می‌رسد که تیم برتون سبک و لحن مناسبی را برای سریال ایجاد کرده است و به آن تلخی و ایده های غیرمعمول بورتونسکی مورد نیاز را داده است. Wednesday سرشار از طنز تلخی که با شخصیت اصلی و برتون پیوند خورده چیزهای زیادی برای تحسین بینندگان در خود دارد.
اما فاکتور اصلی موفقیت و استثنایی بودن این سریال این واقعیت است که Wednesday نمونه بارز آکادمی تاریک (dark academia) است. داستانی که در یک مدرسه شبانه روزی اتفاق می‌افتد، رازآلود بودن، و زیبایی شناسی لباس های فرم مدرسه و معماری گوتیک، همه ویژگی های این زیرژانر هستند که هم در رسانه های دیجیتال و هم در ادبیات جریان اصلی، به ویژه از سوی برتون، جذابیت زیادی برای بینندگان دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar