باشگاه خبرنگاران/ فهرست اجرای نمایش‌های آثار صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر که در هشتمین روز این جشنواره روی صحنه می‌روند اعلام شد.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری کوروش زارعی از شنبه گذشته یکم بهمن ماه در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی، در حال برگزاری است. 

مجموعه تئاتر شهر با سالن‌های اصلی، سایه، قشقایی و چهارسو، تماشاخانه ایرانشهر با سالن‌های ناظرزاده و استاد انتظامی، تالار مولوی، تالار سنگلج، تالار حافظ و البته تالار وحدت سالن‌هایی هستند که طی روز‌های جشنواره آثار شرکت کننده را میزبانی می‌کنند.

تالار وحدت

تالار وحدت تهران روز شنبه هشتم بهمن ماه میزبان یک اثر در بخش بین الملل خواهد بود. این اثر «مدق الحنا» نام دارد و عباس الحایک آن را نوشته و یوسف البلوشی کارگردان آن است. این اثر راس ساعت ۲۰ روی صحنه خواهد رفت.

مجموعه تئاتر شهر

تالار اصلی

سالن اصلی بزرگترین تالار اجرای تئاتر شهر امروز میزبان یک اثر از خمینی شهر است که در بخش رقابتی حضور دارد. این اثر با عنوان «مضحکه عجایب المخلوقات» نام دارد و هادی کیانی نویسنده و کارگردان آن است این اثر طی دو سانس ۱۷.۲۰ اجرا می‌شود.

تالار چهارسو

تالار چهارسو هم مزبان یک اثر از قزوین خواهد بود که در بخش رقابتی جشنواره قرار دارد. این اثر «شاید باران باشی» نام دارد و شهرام کرمی نویسنده آن است. کارگردانی اثر هم به عهده مرتضی نجفی بوده است. «شاید باران باشی» طی سانس‌های ۱۸:۳۰ و۲۰:۳۰ اجرا خواهد شد.

تالار سایه

تالار سایه در هشتمین روز جشنواره میزبان یک نمایش از شهر فارسان است که «کشتن تن» نام دارد و توسط مصطفی محمدی دوست نوشته و کارگردانی شده است. این اثر راس ساعات ۱۷ و ۱۹ روی صحنه می‌رود.

تالار قشقایی

تالار قشقایی هم محل اجرای نمایش «سم زدایی» از شهر کرج است که با مدت زمان ۴۵ دقیقه طی سانس‌های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ اجرا خواهد داشت. این نمایش را ندا قربانیان نوشته و کارگردانی کرده است.

تماشاخانه سنگلج

تماشاخانه سنگلج در هشتمین روز از جشنواره تئاتر بین المللی فجر تعطیل است و اجرایی نخواهد داشت.

تالار مولوی

تالار مولوی هم مانند تالار سنگلج در روز شنبه هشتم بهمن ماه میزبانی اثری از جشنواره تئاتر فجر نیست.

تماشاخانه ایرانشهر

تالار دکتر ناظرزاده

سالن ناظر زاده کرمانی در هشتمین روز از جشنواره تئاتر فجر امسال میزبان یک نمایش از کشور اردن است که «قطار ناقور» نام دارد و ایاد الریمونی آن را نوشته و کارگردانی کرده است. این اثر طی دو سانس ۱۷ و ۲۰ اجرا خواهد داشت

سالن استاد انتظامی

سالن استاد عزت الله انتظامی هم یک اثر دیگر از ایران و شهر تهران را میزبانی خواهد کرد. این اثر که در ساعت ۱۶ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود «آسمان پا به ماه» نام دارد و توسط سعید آجربندیان نگاشته و کار شده است.

تالار حافظ

تالار حافظ به تاریخ شنبه هشتم بهمن یک اثر از تهران را روی صحنه خواهد داشت که در بخش رقابتی جشنواره حضور دارد. این اثر با عنوان «دختران» را علی دل پیشه نوشته و کارگردانی کرده است. این نمایش طی دو سانس ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا خواهد داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar