همشهری آنلاین/ اسامی تعداد فیلم‌های آماده اکران در سینماهای تهران و کشور و تعداد آثار منتخب بخش بین‌الملل چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر اعلام  و زمان اکران ۱۷ بهمن تعیین شد.
گروه فرهنگی:دبیر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر درباره جزییات این دوره گفت: امسال  ما در چارچوب ارزیابی فیلم‌ها و هیات انتخاب با یک بسته تولیدی خوب فیلم روبه‌رو بودیم و ۷۵ اثری که در بخش گروهی ثبت نام کردند و آثاری که به دبیرخانه رسید آثار قابل توجهی نسبت به سال گذشته بود.

مجتبی امینی بیان کرد: امسال با ترافیک ویژه ای از فیلم‌ها، مخاطبان سینمادوست کشورمان روبه‌رو خواهند بود. از اقلیم‌های متفاوت آثار خواهیم داشت و نشاط و شادابی و روح جدیدی در خط تولید سینما به چشم خواهد آمد.  
دبیر این دوره جشنواره با اشاره به اینکه ژانرهای مختلفی را در این دوره رویداد شاهد خواهیم بود، اضافه کرد: این تنوع ژانر نشان دهنده روح جدیدی در سینمای ایران است که راه خودش را پیدا کرده است.  

 مجتبی امینی 
امینی بیان کرد: ما ۳۰ فیلم داشتیم و باید آثاری را به جشنواره بیاوریم که هم مخاطب راضی باشد و هم جشنواره رونق بگیرد و در نهایت جمع بندی کردیم که ۲۴ فیلم به بخش رقابتی راه پیدا کنند. ۴ اثر در بخش رزرو ماند و امیدوارم اثر آقای جعفری جوزانی به بخش رقابتی برسد. منتظر ایشان هستیم که کار این استاد سینماگر را در بخش رقابتی شاهد باشیم. در نهایت امسال جشنواره فیلم فجر میزبان خانواده سینما و مردم سینمادوست با ۲۴ اثر در بخش چهل و یکم خواهد بود.
وی با اشاره به فروش بلیت های سینماهای مردمی، افزود: امروز ساعت ۱۰ صبح فروش بلیت سینما در ۳ سامانه شروع شده و فروش در ۴۹ پرده در تهران و در بیش از ۳۰ استان از ۱۷ بهمن و در این سه سامانه برای استان و سینمای استان ها باز خواهد شد.
امینی در ادامه افزود: ۵۷۸ فیلم در سامانه سایت جشنواره ثبت نام کردند که از این تعداد، هیئت مشاوران انتخاب ما به جمع بندی ۲۶ اثر از ۲۵ کشور در بخش مسابقه بین الملل رسیدند؛ فیلم هایی که محصول مشترک در آنها دیده می شود و برای اولین بار اکران خودشان را در منطقه خواهند داشت. فیلم های خوبی در سه بخش سعادت، جلوه گاه شرق و جشنواره جشنواره ها به اکران درخواهد آمد و ان شاالله از ۲۵ کشور، میهمان خارجی در جشنواره خواهیم داشت و بازار فیلم را پررونق برگزار خواهیم کرد. کمپانی‌های مختلف از کشورهای جهان حضور دارند و محل استقرارشان در برج میلاد و خانه جشنواره خواهد بود.
اسامی سینماها و پردیس‌های سینمایی تهران
پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی شهر، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی اطلس مال، پردیس سینمایی ایران مال، پردیس سینمایی هدیش مال، پردیس سینمایی پرندمال، سینما تماشا، سینما تیراژه، سینما جوان، سینما راگا، سینما شهر قرچک، پردیس سینمایی صبا مال، سینما فجر اسلامشهر، سینما فرهنگ، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی کیان، پردیس سینمایی گالریا، پردیس سینماییمگاما، سینما نارسی، سینما هنر پیشوا، سینما شمیران سنتر، سینما مهر شاهد، موزه سینما، پردیس سینمایی و هروی سنتر از جمله سینماهای پایتخت و استان تهران هستند که فیلم‌های دوره از جشنواره در آنها به اکران در خواهد آمد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar