فیلم نیوز/ در اولین روز از جشنواره چهل‌ویکم فجر فیلم‌های «استاد» به کارگردانی عماد حسینی و «شماره 10» به کارگردانی حمید زرگرنژاد در سینمای اهالی رسانه به نمایش درآمدند.

دبیر جشنواره از مشکلات معیشتی هنرمندان در سه سال اخیر صحبت به میان آورد و بهروز افخمی هم گفت که برای پذیرش تهیه‌کنندگی فیلم «استاد» استخاره گرده است. امروز همچنین از گریم امیر جعفری در فیلم «هوک» هم رونمایی شد.
جشنواره چهل‌ویکم فیلم فجر امروز چهارشنبه 12 بهمن، با نمایش فیلم سینمایی «استاد» به کارگردانی عماد حسینی در ساعت 16 رسما کلید خورد. در روز اول فقط دو فیلم به نمایش درآمدند.

استارت جشنواره چهل‌ویکم

پیش از نمایش فیلم «استاد»، مجتبی امینی دبیر چهل‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر روی سن رفت و در پاسخ به این سوال که چرا جشنواره افتتاحیه ندارد گفت که چیدمان فیلم‌ها در بخش سودای سیمرغ با حضور 24 فیلم از کشورهای مختلف شرایط سختی را ایجاد کرده بوده. او درباره وضعیت سخت سه سال اخیر گفته: «سینمای ایران سه سال سختی را پشت‌سر گذاشته و زندگی و معیشت هنرمندان هم با سختی‌هایی مواجه بوده است. کمک کنیم تا روح جدیدی به سینما دمیده شود و صنعت سینمای ایران در سال آینده پررونق شود تا چرخه سینما هم به مرحله شکوفایی برگردد.»

نشست خبری «استاد»| افخمی: خوشحالم کسی از سالن بیرون نرفت

اولین نشست خبری روز اول جشنواره به فیلم «استاد» اختصاص داشت. بهروز افخمی تهیه‌کننده فیلم به همراه عماد حسینی، کارگردان و هدیه حسینی‌نژاد، یکی از بازیگران فیلم در این نشست حضور داشتند و اواخر جلسه هم سجاد بابایی یکی دیگر از بازیگران فیلم هم به آنها اضافه شد.

بهروز افخمی ابتدای نشست گفت اینکه هنگام نمایش فیلم کسی از سالن بیرون نرفته نشانه خوبی است. چون به نظرش بیرون رفتن از سالن در دوران جشنواره مد است. افخمی درباره دلیل پذیرش تهیه‌کنندگی فیلم گفته: «دوره ساخت فیلم‌های آپارتمانی تمام شده است و در ابتدا نمی خواستم به تولید این کار بپردازم و وقتی فهمیدم درباره جریان می‌تو است، خواستم که در پروژه حضور نداشته باشم چون‌ گفتم سوژه کهنه شده است‌ اما استخاره کردم خیلی خوب آمد و تصمیم گرفتم این موضوع را به کمدی بدل کنم تا صفحه ۷۰ خواندم دیدم فیلم‌نامه خوبی است و کمدی هم نمی‌شود. دوباره استخاره کردم و خیلی خوب آمد و گفتم نمی‌دانم چرا این کار را می‌کنم اما کردم.»
در بخشی از نشست، عماد حسینی، کارگردان فیلم درباره ارتباط فیلمش با جنبش می‌تو گفت: «بی‌شک بی‌ارتباط با جنبش می‌تو در سطح جهانی نیست. در کشور ما ۸۰۰ زن مشهور ادعا کرده‌اند که مورد چنین ظلم شدیدی قرار گرفته‌اند و در این شرایط عقل سلیم حکم می‌کند که چنین ادعایی باید مورد بررسی قرار گیرد که متاسفانه چنین اتفاقی تا امروز رخ نداده است.»

رونمایی از امیر جعفری در هوک

«هوک» عنوان یکی از تولیدات بنیاد سینمایی فارابی است که به کارگردانی حسین ریگی آماده حضور در جشنواره فیلم فجر شده است.
درنخستین روز برگزاری جشنواره از تصاویر این فیلم و گریم امیر جعفری یکی از بازیگران اصلی آن رونمایی شد.
«هوک» براساس فیلمنامه‌ای از مهدی تراب بیگی جلوی دوربین رفته و در آن علاوه بر جعفری بازیگران دیگری چون ، رویا تیموریان، امیرمهدی ژوله، علیرضا جعفری، علی اوسیوند، مهتاب ثروتی، محسن آشتیانی‌پور، سبحان رخشانی، آرزو تاج‌نیا، سعید رضایی‌کیا و… بازی دارند. داستان این فیلم درباره دو نوجوان بلوچ است که در رشته بوکس فعالیت دارند، آنها به دنبال رسیدن به آرزوهای خود در این عرصه هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar