ایرنا/  نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «فرزند صبح» گفت: این فیلم آماده نمایش است و فکر می‌کنم ۱۵ خرداد زمان مناسبی برای اکران آن است.
بهروز افخمی روز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت اکران فیلم سینمایی «فرزند صبح» اظهار داشت: این فیلم آماده نمایش است و ماه گذشته پروانه نمایش را گرفت. باید بررسی کنیم که اکران این فیلم را از ایران یا خارج از کشور آغاز کنیم. ممکن است اکران فیلم «فرزند صبح» را از لبنان آغاز کنیم.
فکر می‌کنم ۱۵ خرداد (قیام مردم در شهرهای تهران، قم و ورامین در پی بازداشت امام خمینی(ره) توسط رژیم پهلوی در انتقاد به لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی و انقلاب سفید) زمان مناسبی برای اکران فیلم «فرزند صبح» است.
افخمی درباره روند فعالیت‌ خود در عرصه فیلمسازی گفت: به طور معمول کارها را نیمه کاره تحویل می‌گیرم؛ سریال «کوچک جنگلی» را از نیمه آغاز کردم و ادامه دادم. فیلم «روز فرشته» را هم از نیمه تحویل گرفتم و البته هر دو را از اول ساختم، اما کسی دیگر ساخت آنها را آغاز کرده بود.
من متهم به این هستم که به رفقای همکارم خیانت می‌کنم و کار را ادامه می‌دهم.
ساخت فیلم «فرزند صبح» در ژانر درام به نویسندگی و کارگردانی بهروز افخمی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شرف‌الدین از سال ۱۳۸۳ آغاز شد. این فیلم با وجود اکران محدود در جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۸۹ به سبب اختلاف‌نظرهایی میان عوامل فیلم، از اکران کنار گذاشته شد و دیگر به نمایش درنیامد.
تهیه‌کننده فیلم «فرزند صبح» ۲۱ دی امسال در توضیح آخرین وضعیت اکران این فیلم به خبرنگار ایرنا گفت: «فرزند صبح» آماده اکران است، اما انتشار آن بستگی به نظر موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) دارد. موسسه تنظیم و نشر آثار امام متولی موضوعاتی است که به هر شکلی به ایشان ربط دارد؛ از کتاب و اسناد گرفته تا فیلم و سریال.
شرف‌الدین افزود: «فرزند صبح» قرار بود خرداد ماه گذشته اکران شود که نشد و اکنون منتظر اقدام موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) هستیم.
دی ماه امسال این فیلم در دومین روز از هفته فرهنگی خمین با عنوان «بر آستان آفتاب» به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) رونمایی شد.
فیلم «فرزند صبح» به زندگی امام خمینی(ره) در دوران کودکی تا هفت‌سالگی وی می‌پردازد و بخشی از آن نیز دستگیری ایشان را در پانزده خرداد توسط رژیم پهلوی به تصویر می‌کشد. عبدالرضا اکبری، هدیه تهرانی، آتیلا پسیانی، محمدرضا شریفی‌نیا و الیکا عبدالرزاقی از بازیگران این فیلم هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar