آخرین خبر/ برنامه‌های ترکیبی با حضور خواننده و سلبریتی یکی از ساده‌ترین اشکال برنامه‌سازی در شبکه‌های تلویزیونی است که حالا به پلتفرم‌ها هم راه یافته و «تی اِن تی» با اجرای حامد آهنگی یکی از آخرین نمونه‌های آن است که از شب سال نو پخش شد. آن‌هم درحالی‌که شبکه‌های مختلف تلویزیون هم ویژه‌برنامه‌های نوروزی داشتند. اما در این‌بین این برنامه با حضور جواد یساری، امید حاجیلی، نیما رئیسی و بیرانوند، توانست مخاطبان را سرگرم کند. با بررسی نقاط ضعف و قوت این برنامه با ما باشید. 

نقاط قوت 
1) تاکید روی مزیت‌های نسبی/ پلتفرم‌ها می‌توانند به نسبت برنامه‌های تلویزیونی فضای بازتری را تجربه کنند. از پخش موسیقی‌های شادتر، تا نمایش سازهای موسیقی، طراحی لباس غیر رسمی و حتی انرژی بالای حضار که همگی در «تی ان تی» به‌خوبی استفاده شده بود. 
2) اجرای گرم حامد آهنگی/ آهنگی در این برنامه همه چیزهای لازم برای اجرای پرشور را داشت؛ از لباس اسپرت، تا خواندن آهنگ‌های قدیمی، بدون هیچ محدودیتی در حفظ انرژی، طوری‌که گاهی حرکات ریز نیمه موزونی هم می‌رفت که بیشتر جنبه شوخی داشت. حتی سه مبارک که در برنامه حضور داشتند هم مثل آهنگی جلوی دوربین راحت بودند. 
3) پخش همزمان پشت صحنه/ نیما رئیسی در این برنامه قرار بود یک آهنگ قدیمی را بازخوانی کند. حدود چهار بار اجرای ناموفق داشت که همگی به خنده ختم شد و در تدوین از کار بیرون کشیده نشد و شاید بامزه‌ترین بخش برنامه همین پشت صحنه و سوتی‌ها بود. 


نه مثبت نه منفی
حضور بیرانوند در چنین برنامه‌هایی تکراری است اما تاحدی حرف تازه‌ای هم داشت. انرژی سالن هم بالا بود اما کنترل شده نبود و گاهی مثل وقتی که قرعه‌کشی شد خیلی شلوغ بود. امید حاجیلی هم اجرای زنده‌ای داشت که متوسط بود. 

نقاط ضعف 
1) ناآماده بودن جواد یساری/ خواننده 78 ساله‌ای که آثار کوچه بازاری خاطره‌انگیزی دارد در این برنامه اجرای زنده داشت اما صدایش اصلاً آماده نبود و نفسش کشش نداشت. البته همین‌که پلی بک اجرا نکرد در نوع خودش قابل تحسین بود. 

2) دکور تیره/ برنامه برخلاف تم شاد و پرانرژی‌اش دکور تیره‌ای داشت. 
با این اوصاف بخش اول این برنامه نقاط مثبت بیشتری داشت و به‌خصوص در مقایسه با برنامه‌های تلویزیون که مجریانش چندان موفق نبودند توانست موفق باشد؛ اما در ادامه مسیر باید تنوع بیشتری در میهمانان و ایده‌ها داشته باشد تا واقعاً بترکاند.    

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar