فیلم نیوز/ مرضیه برمند مدیر عامل خانه سینما در نشستی خبری درباره موضع این نهاد صنفی درباره ممنوع الکاری برخی سینماگرها گفت: گاهی سازمان سینمایی هم به حل شدن ممنوع الکاری سینماگرها کمک می‌کند اما دوست ندارم شکاف بین سینماگران و مسئولان بیشتر شود. چون عمیقاً رنج می‌کشم. باید تلاش کنیم شکاف بین سینماگران و مسئولان سینمایی کمتر شود.
 مرضیه برومند مدیر عامل خانه سینما در نخستین نشست رسانه‌ای درباره درباره پیگیری وضعیت فعالیت برخی هنرمندانی که با مشکلاتی مواجه شده‌اند، گفت: «ما هنرمندان ممنوع‌الکار و ممنوع‌الخروج و در معرض رفتن به زندان و دارای پرونده داریم. گاهی سازمان سینمایی هم به حل شدن موضوع کمک می‌کند. با این حال من در آغاز راه هستم و باید بگویم یک مهاجمم اما دوست ندارم شکاف بین سینماگران و مسئولان بیشتر شود. چون عمیقاً رنج می‌کشم. باید تلاش کنیم شکاف بین سینماگران و مسئولان سینمایی کمتر شود.»
محمد مهدی عسگرپور رئیس هیأت مدیره خانه سینما هم در همین رابطه نکاتی را متذکر شد و گفت : «مجموعه حاکمیت هم خیلی آمادگی رویارویی با آنچه که اتفاق افتاد در ابعاد مختلف را نداشت. بخشی از قوه قضاییه انصافاً خیلی خوب همکاری کردند. حتی قبل از عفو خیلی از مسایل در قوه قضاییه حل شده بود. یک مدل نسبتاً درست از تعامل در آن دوره شکل گرفت و امیدواریم همین موضوع پایه قرار بگیرد و بتوانیم مشکلات را حل کنیم. برخی مقامات قوه قضاییه خیلی وقت گذاشتند و با گفتگو خیلی مشکلات مرتفع شد. البته سازمان سینمایی هم انصافاً کمک کرد. امیدوارم کمتر با اتفاقات این چنینی مواجه شویم. مسأله اول ما در سینما این است که همکاران ما کار کنند و آن کاری را که فکر می‌کنند درست انجام بدهند.»
در ادامه مدیرعامل خانه سینما درباره بودجه دریافتی این نهاد توضیح داد: «ما هنوز حقوق کارمندان‌مان را نداده‌ایم! سازمان سینمایی چندرغاز می‌دهد. سازمان سینمایی یک میلیارد تومان بودجه داد که صرف حقوق کارمندان، جریمه بیمه و مالیات شد. تنها، ماهی سی چهل میلیون تومان هزینه آب و برق خانه می‌شود. هزینه‌هایی که گاهی شوکه کننده است اما وجود دارد.»
مرضیه برومند در این نشست همچنین به جنبش می‌تو واکنش نشان داد و گفت : «به نظرم این‌جور مسائل ناشی از مسائل میان صاحبان قدرت، ثروت و شهرت با زیردستان است. الزاماً هم مختص خانم‌ها نیست. من با طرح رسانه‌ای ناگهانی‌اش مخالفم. احساس می‌کنم فضای خانه سینما، خانه‌ای امن است که اگر چنین اتفاقاتی رخ داد ابتدا باید در اینجا طرح شود و اینجا کارگروه‌های حقوقی ما حتماً پیگیری می‌کنند.»
او روی حل مسائل از طریق گفت‌وگو تاکید کرد و عنوان کرد : «با هتک‌حرمت هیچ‌کس موافقت ندارم، اما خانه سینما سعی کرده با گفتگو مسأله را حل و فصل کند.»

مدیرعاما خانه سینما درباره موضع‌گیری خانه سینما بعد از اثبات جرم هم اینطور توضیح داده و گفته : «من شخصاً ترجیح می‌دهم قبل از اثبات جرم، آبروی کسی ریخته نشود اما اگر ثابت شد تمام قد کنار کسی که متضرر شده است، می‌ایستم. می‌دانم که چنین اتفاقاتی در همه عرصه‌ها رخ می‌دهد و هر قدرتمندی سو استفاده می‌کند راهکار خانه سینما شورای صیانت بوده که البته من با آنها دیداری نداشته‌ام و باید این شورا قوی شود.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar