خراسان/ هادی حجازی‌فر پس از سریال پربیننده برادران محمودی، با ساخته بهرنگ توفیقی حضور موفقی در نمایش خانگی نداشت و حالا چشم امید به نسخه سریالی «موقعیت مهدی» دارد.
سال گذشته هادی حجازی‌فر همزمان با دو سریال «پوست شیر» به کارگردانی جمشید محمودی و «سرگیجه» ساخته بهرنگ توفیقی در نمایش خانگی حضور داشت. «پوست شیر» 30 فروردین به پایان رسید، اما سریال توفیقی ادامه دارد و رو به پایان است. ساخته برادران محمودی مورد استقبال فراوان مخاطبان قرار گرفت و به یکی از بهترین آثار نمایش خانگی در سال‌های اخیر تبدیل شد، اما «سرگیجه» با وجود گروه بازیگران پرستاره‌اش مخاطبان را ناامید کرد. هادی حجازی‌فر نیز که با نقش سخت و پیچیده‌اش در «پوست شیر» تحسین مخاطبان را برانگیخته بود، با ساخته توفیقی حضور موفقی در نمایش خانگی نداشت.
«سرگیجه» نقطه مقابل «پوست شیر»
یک ماه پس از انتشار فصل دوم «پوست شیر» در حالی که قصه به اوج رسیده بود، اواخر دی‌ 1401 مجموعه «سرگیجه» نیز در نمایش خانگی منتشر شد. این سریال در ابتدا شروع بدی نداشت و با معمایی کنجکاوی‌برانگیز موفق شد توجه تماشاگر را جلب کند، اما سریال در ادامه به خوبی پیش نرفت. هرچه مخاطبان «پوست شیر» منتظر بودند زودتر ادامه قصه را تماشا کنند، «سرگیجه» بسیار کُند و کم‌اتفاق پیش می‌رود و پیشرفتی در داستان دیده نمی‌شود. هر دو سریال حجازی‌فر فضایی معمایی داشتند، اما از نظر کیفیت با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. گره‌گشایی از معمای «پوست شیر»، قدم به قدم و همراه با اتفاقات جذاب و مهیج رخ می‌داد، علاوه بر این، داستان برای مخاطبان غیرقابل پیش‌بینی بود. «سرگیجه» درست نقطه مقابل «پوست شیر» است. پلیس، «پیمان»، «جلال» و دار و دسته‌اش قدم مهمی برای پیدا کردن «کامران» برنمی‌دارند و گاهی شاهد دور باطل اتفاقات در قصه هستیم. سریال توفیقی با تعداد قسمت‌های کمتر می‌توانست به عنوان سریالی متوسط و قابل قبول وضعیت بهتری داشته باشد.
«کامرانِ» غایب و ساکت
گذشته از کیفیت دو سریال، «سرگیجه» برای هادی حجازی‌فر هم دستاوردی ندارد. «نعیم» به عنوان شخصیت اصلی سریال «پوست شیر»، نقش تعیین‌کننده‌ و پیش‌برنده‌ای در قصه داشت، اما شخصیت «کامران» در «سرگیجه» موقعیت متفاوتی دارد. هرچند که مسئله قصه، ابتدا مرگ او و سپس گم شدن این شخصیت است، اما «کامران» خود نیز قربانی حرص و طمع «صمدی» شده و در دست آن‌ها اسیر است. «نعیم» مردی رنج‌کشیده است که دشمنانش ذره ذره او و خانواده‌اش را از بین می‌برند و نقش سخت و چالش‌برانگیزی است، اما «کامران» پیچیدگی کمتری دارد و معمولا در سریال غایب است. اکثر لحظاتی هم که در زمان حال او را می‌بینیم، دیالوگی ندارد و با ناراحتی نظاره‌گر اتفاقات است. بازی تاثیرگذار هادی حجازی‌فر در «پوست شیر» مورد توجه قرار گرفت، اما نقش «کامران» چنین فرصتی را در اختیار حجازی‌فر نگذاشته است، بنابراین انتظار دیدن بازی غافلگیرکننده‌ای از او نداریم.

جبران ناکامی با «عاشورا»؟
فعلا خبری از سریال جدید هادی حجازی‌فر در نمایش خانگی نیست، اما این بازیگر مجموعه تلویزیونی «عاشورا» را در نوبت پخش دارد که شانس دیگری برای موفقیت دوباره او به حساب می‌آید. این سریال به برشی از زندگی شهیدان مهدی و حمید باکری پرداخته و همچنین شهادت آن‌ها را به تصویر کشیده است. در بخشی از قصه نیز شاهد فداکاری‌های لشکر 31 عاشورا در عملیات‌ خیبر و بدر هستیم. حجازی‌فر در این پروژه به عنوان بازیگر نقش شهید مهدی باکری و کارگردان حضور داشته و به دلیل سختی‌های تولید، تجربه چالش‌برانگیزی را از سر گذرانده است. پیشتر نسخه سینمایی این اثر به نام «موقعیت مهدی» رونمایی و اکران شد و مورد استقبال قرار گرفت، اما طبق گفته حجازی‌فر، نسخه سریالی این اثر به شیوه متفاوتی تصویربرداری شده و بسیاری از سکانس‌ها تنها برای نسخه سینمایی
 فیلم برداری شده است. هادی حجازی‌‌فر در «موقعیت مهدی» یکی از بهترین بازی‌هایش در آثار دفاع مقدسی را به نمایش گذاشت و در مقام بازیگر این اثر نیز واکنش‌های مثبتی را دریافت کرد. مینی‌سریال «عاشورا» در ایام محرم و صفر، طی هفت قسمت و به صورت هفتگی روی آنتن خواهد رفت و پایان تابستان نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس، هرشب پخش خواهد شد. به این ترتیب طولی نمی‌کشد که حجازی‌فر پس از سریال ناکام «سرگیجه»، با یکی از آثار موفق کارنامه خود و اولین تجربه کارگردانی‌اش باز می‌گردد.
نویسنده : مائده کاشیان
  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar