برنا/ حتما برای شما هم جالب است که بدانید هر یک از بازیگران مرد ستاره سینمای ایران با چه پتانسیلی می توانند گیشه پرده نقره ای را نجات دهند.
فروش سینمای ایران به عناصر مختلفی بستگی دارد که شاید بخش عمده ای از آن این روزها به ژانر مرتبط شود و طبیعی است که سلیقه سینمای مردم ما به سمت کمدی نگاهی جدی تر دارد و آثار کمدی سینمای ایران در گیشه و جذب مخاطب به سالن های سینما معمولا ناجی بوده است. 
آیا می دانید عامل اصلی فروش آثار سینمایی به ویترین و ستاره های فیلم ها مرتبط می شود ؟ ستاره ها در سینما می توانند بازیگران باشند یا در معدودی موارد کارگردانان صاحب نام نیز توانایی کشاندن مخاطب به سالن ها را دارند اما نکته اینجاست که کدام گروه از بازیگران در بالا بردن توانمندی فروش یک فیلم حضوری جدی تر دارند. 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بازیگران مرد در افزایش فروش گیشه نقشی پررنگ‌تر را در این سالها ایفاء کرده اند و در واقع ستاره های زن سینما ذیل مردان توانسته اند کشش مخاطب به سالن های  سینما را افزایش دهند. 
در گزارشی تصمیم داریم میزان فروش حدودی چند بازیگر ستاره را بر اساس اعداد و ارقامی که به شکل رسمی وجود دارد بررسی کنیم:

امین حیایی را با بازی های درخشانش در سینمای ایران از روزهایی به خاطر داریم که فقدان ستاره مدل سینمای ایران را تغییر داد.
سینمای ایران در دوران درخشش امین حیایی ژانرهای مختلفی را تجربه کرده بود. او جزء معدود بازیگرانی است که سینمای ایران را در گونه های مختلف به عنوان بازیگر تجربه کرده است و کارنامه او مملواز نقش هایی است که متنوع به نام او در سینما ثبت شده است. 
شاید دوران ستاره گی حیایی به روزگار  دستمزدهای بالا و نجومی بازیگران سینما خیلی مرتبط نباشد اما او هم جزء بازیگران پرفروش سینمای ایران محسوب می شود. 
امین حیایی با فیلم چشم و گوش بسته بیشترین مخاطب را به سالن های سینما کشاند اما خودزنی در کارنامه او اتفاق ویژه ای نبود اگرچه بازی متفاوتی را از این بازیگر دیدیم در بررسی میزان فروش و حضور تماشاگر در سالن های سینما با بازی امین حیایی به عددی 43 میلیاردی دست پیدا می کنیم. 
مجموع فروش فیلم ها: 43 میلیارد و 760 میلیون و 701 هزار و 496 تومان 
مجموع مخاطب فیلم ها: 8 میلیون و 670 هزار و 929 مخاطب 
پر فروش ترین سال 1398- 14 میلیارد و 588 میلیون و 884 هزار و 146 تومان 
کم فروش ترین سال: 1393-  461 میلیون و 76 هزار تومان 
پرفروش ترین فیلم: چشم و گوش بسته: 12 میلیارد و 835 میلیون تومان 
پرمخاطب ترین فیلم : چشم و گوش بسته - 1 میلیون و 128 هزار و 437 مخاطب 
کم فروش ترین فیلم : خود زنی - 137 میلیون و 639 هزار  تومان 
کم مخاطب ترین فیلم : خود زنی  38 هزار و 633 مخاطب 
ارقام فوق حدودی اعلام می شود. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar