برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. جذاب ترین ها
سینما و چهره ها

از جیران و یاغی تا میدان دادن به جوانان در تلویزیون

منبع
برنا
بروزرسانی
از جیران و یاغی تا میدان دادن به جوانان در تلویزیون

برنا/ سریال های شبکه نمایش خانگی جدا از این که فرصتی بیزینسی محسوب می شوند می توانند در حوزه آثار نمایشی یک جهش کیفی باشند به خصوص اینکه رقابت ایجادشده در این حوزه فرصتی است تا سریال های تلویزیونی نیز با دقت و وسواس بیشتری تولید شوند این روز ها سریال های «یاغی» و «جیران» با استقبال بسیار مخاطبان مواجه شده است و به این معنا نیست که همه محصولات شبکه نمایش خانگی می توانند جز آثار پر مخاطب محسوب شوند و این آسیب بسیار محسوس است که شبکه نمایش خانگی تحت تاثیر اعدا و ارقام تولید امروز دچار افت شوند به بهانه موفقیت این دو سریال و سریال تازه وارد در شبکه سه با «فرانک آرتا» منتقد سینما و تلویزیون گفت‌وگویی را داشتیم.
«فرانک آرتا» منتقد سینما و تلویزیون و رسانه در خصوص عوامل موفقیت سریال های« جیران »و «یاغی» به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت:زمانی که فیلمنامه و تیم بازیگری و عوامل خوب باشند طبیعی است که محصول مورد استقبال مخاطب قرار گیرد. اما لزوما هر فیلمی که مخاطب زیادی دارد فیلم خوبی نیست. مبحث دومی که باعث ایجاد تمایز بین تلویزیون و نمایش خانگی شده است تکراری نبودن موضوعات  محصولات نمایشی است. این دقیقا  همان مشکل تلویزیون است که مخاطب از داستان های تکراری و یک نواخت  آن به ستوه آمده و به نمایش خانگی روی آورده است.
این منتقد سینما معتقد است: ما از مدیوهای فیلم سازی جهانی فاصله زیادی داریم اما شبکه نمایش خانگی با باز گذاشتن فضای هنری برای ساخت و  نبود سانسور، در حال کم کردن این فاصله و نزدیک شدن به موفقیت های جهانی است. اما باید در نظر داشت که فاصله ما همچنان بسیار زیاد است و راه بسیار طولانی را در پیش داریم. اما از این منظر که در راه درستی برای کم کردن این فاصله قرار داریم می‌توان به شبکه نمایش خانگی امیدوار بود. و این همان دلیلی است که توانسته‌اند نبض مخاطب را در دست بگیرند.
وی در پایان در خصوص میدان دادن به جوانان در رسانه ملی و محصولاتی چون سریال«تازه وارد» گفت: ورود جوانان و پای گذاشتن آنان در عرصه حرفه ای و تعامل با قدیمی ها امری درست و الزامی است. اما نباید اساتید با تجربه را کنار گذاشت؛ چرا که بهترین فیلم سازان ما از فیلم ساز های قدیمی هستند و تجربه ای که آنان به دوش می‌کشند قطعا از جوانان بیشتر و کاربردی تر است. جوانان با تعامل با اساتید با تجربه می‌توانند به رشد مطلوبی دست یابند. اما باید این امتیاز ها بر اساس رانت و نسبت فامیلی اهدا نشود و به صورت عادلانه تقسیم گردد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar