آخرین خبر/ فصل اول مسابقه موزیکال معمایی «صداتو» با پخش 12 قسمت اخیراً تمام شد. مسابقه‌ای که به‌خاطر متفاوت‌بودن، شاد بودن و البته معمایی بودنش با استقبال مخاطبانی مواجه شد که شاید از رئالیتی‌شوهایی از جنس «مافیا» و مشتقاتش خسته شده و دنبال اتفاق تازه‌ای بودند. به‌نظر می‌رسد فصل دوم این برنامه تغییراتی در اجرا یا هلپرها داشته باشد. محسن کیایی که بازیگر بامزه و توانمندی است در اجرای بداهه و شوخی‌های سرضرب در این برنامه موفق نبود و تعلیق و شکی هم که برای ایجاد حساسیت در ذهن و قلب شرکت‌کننده می‌کاشت موفق از کار در نیامد. پس بعید نیست مجری برنامه در فصل بعدی تغییر کند. اما براساس متنی که از هلپرها در قسمت دوازدهم پخش شد به‌نظر می‌رسد کمک‌کننده‌ها هم تغییر کنند. به این بهانه نگاهی گذرا به عملکردشان در فصل اول داریم. 

امیر مهدی ژوله| کمی اشک و کمی نمک
ژوله به‌طور حسی خواننده را حدس می‌زد و اطلاعات موسیقیایی زیادی نداشت؛ گاهی حدس‌هایش درست از آب در می‌آمد اما علت اصلی حضورش محبوبیت و نمک ذاتی‌اش بود. نمکی که چندان به کار این برنامه نیامد. او گهگاهی احساساتی هم می‌شد. با این اوصاف او چیز زیادی به برنامه، شرکت‌کننده‌ها و اطلاعات موسیقیایی بیننده اضافه نکرد اما به‌هیچ وجه روی مخ هم نبود. 
محمد بحرانی| فکت‌های خوب و شوخی‌های اندازه
بحرانی که تجربه صداپیشگی جناب‌خان را دارد می‌داند به‌چه اندازه و در چه زمانی شوخی کند تا مخاطب را بخنداند. او موقع ارائه اطلاعات و تحلیل‌هایش به شرکت‌کننده جدیت زیادی داشت و تظاهر به داشتن اطلاعات موسیقیایی نمی‌کرد. از این نظر او هم شیرین بود و هم تخصصش به کار برنامه می‌آمد. 


شبنم مقدمی| ضعیف‌ترین هلپر
اطلاعات مقدمی درباره موسیقی و خوانندگی مثل ژوله بود؛ با این تفاوت که ژوله اندازه اطلاعاتش فکت رو می‌کرد اما مقدمی سعی می‌کرد با تاکید روی یکی دو نکته تکراری، مدام تحلیل‌های جدی ارائه کند که حتی روی مخ کیایی هم می‌رفت. او گاهی با لهجه جنوبی محسن شریفیان هم شوخی می‌کرد که در این زمینه هم موفق نبود و از همه نظر نتوانست هلپری باشد که به شرکت‌کننده کمک کند و بیننده را مجذوب کند. مقدمی بازیگر توانمندی است اما در این عرصه لااقل موفق ظاهر نشد. 
محسن شریفیان| شیرین و با سواد      
شریفیان از چهره‌های موفق در موسیقی جنوب کشور است؛ درباره فرهنگ و هنر این خطه خونگرم اطلاعات خوبی دارد که در مسابقه هم ارائه می‌کرد. اما مدام در تله‌های اتاق فکر برنامه می‌افتاد و حدس‌های اشتباه می‌زد. اما با این‌که بازیگر نیست خوب می‌توانست با تاکید روی لهجه زیبای جنوبی‌اش به برنامه گرمی و صمیمیت بدهد. 

نظر شما چیست؟ بهترین هلپر کدام یکی از این چهار نفر بود و فکر می‌کنید کدام هلپر در فصل دوم نخواهد بود؟       

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar