ایرنا/ معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا از ساخت شش سریال شامل ناریا، ازازیل، بازنده، هشت‌پا، غریبه و دفتر یادداشت با مضامین پلیسی، امنیتی و جنایی برای پخش از تلویزیون و شبکه نمایش خانگی خبر داد.
سردار سعید منتظرالمهدی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «ناریا» افزود: با دست اندرکاران تولید آثار فاخر صوتی و تصویری برای دستیابی به اهداف آموزش همگانی به‌خصوص پیشگیری از بزه و وقوع جرم در تعامل هستیم تا به مطالبات اجتماعی و فرهنگی شهروندان پاسخ دهیم.
وی با بیان اینکه همه اقشار جامعه از خُرد تا کلان، مخاطب تولیدهای هنری حوزه پلیس هستند، افزود: کار در مجموعه‌های پلیسی ۲ جنبه دارد؛ ابتدا اینکه همکاران، پلیس ایده آل را تصور و خود را به آن نزدیک‌ کنند و دیگر اینکه مخاطبان بدانند، پلیس باید چه رفتار، گفتار و منشی داشته باشد.
سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: امنیت به خودی خود ایجاد نمی‌شود و همه نهادها و افراد باید سهم خود را انجام دهند تا موفقیت حاصل شود و در این راستا، ضروری است تا شهروندان، پلیس را در ایجاد و افزایش احساس امنیت عمومی یاری کنند همچنین جامعه هنری باید رسالت خود را در این زمینه جدی‌تر دنبال کند.
سخنگوی پلیس با اشاره به علاقه وافر عموم مردم در سراسر جهان به فیلم‌ها و سریال‌های پلیسی و معمایی گفت: ارائه تصویر و چهره‌ای مقتدر، جذاب و در عین حال رئوف از پلیس برای ماندگار شدن در اذهان را در مجموعه‌های مختلف هنری دنبال می‌کنیم؛ هر چند به تصویری که از کارکنان و سربازان در سریال های کمدی ارائه می شود نیز خُرده نمی‌گیرم اما ملاحظاتی داریم که باید مورد توجه فیلمسازان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه ذائقه و رغبت مردم بیشتر به‌سوی مجموعه‌های تلویزیونی جنایی و امنیتی است، یادآور شد: بیشتر داستان‌های به تصویر کشیده شده از دل پرونده‌های واقعی بیرون آمده است و برای جذاب‌تر شدن، شاخ و برگ، درام و جلوه‌های ویژه به آن افزوده می‌شود.

سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه سه مجموعه تلویزیونی پلیسی در حال ساخت و تولید است، افزود: مجموعه تلویزیونی «ناریا» در ۵۰ قسمت در دست ساخت است ضمن آنکه پیش تولید مجموعه تلویزیونی «غریبه» آغاز شده و ساخت آن بزودی کلید می‌خورد.
معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا از مجموعه تلویزیونی «هشت پا» به عنوان سریال دیگر پلیسی نام برد که در ۱۳ قسمت در دست تهیه است و حدود ۲ ماه از مرحله تولید آن می گذرد؛ این مجموعه‌های تلویزیونی به زودی در چند ماه آینده و تا پایان سال برای پخش از شبکه‌های سیما آماده خواهد شد.
وی با بیان اینکه چند اثر نمایشی دیگر نیز برای مجموعه شبکه نمایش خانگی برنامه‌ریزی شده است، افزود: برخی از آنها از جمله سریال ازازیل، بازنده، هشت‌پا، غریبه و دفتر یادداشت در مراحل ساخت و تولید است.
این مقام ارشد انتظامی از همراهی فیلمسازان، نویسندگان و تهیه‌کنندگان و بازیگران بنامِ سینمای ایران به‌منظور تولید آثار ماندگار پلیسی قدردانی کرد و افزود: در معاونت اجتماعی و موسسه ناجی هنر به روی هنرمندان باز است و آنان باید اینجا را خانه خود بدانند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar