چی بپزم/ مواد لازم

مرغ 1کیلو
سیب‌زمینی 800 گرم
پیاز بزرگ ا عدد
سیر 2 حبه
رزماری 2 شاخه
آویشن 2 شاخه
برگ بو 4 برگ
سرکه سیب دو سوم پیمانه
قرص عصاره سبزیجات 1 عدد
قرص عصاره مرغ 1 عدد
طرز تهیه
برای آماده‌سازی این غذا ابتدا پیاز را خرد کرده و در تابه‌ای بزرگ روی حرارت متوسط به مدت 6 دقیقه تفت دهید؛ سپس سیر خرد شده را اضافه کرده و یک دقیقه تفت دهید.
در مرحله بعد، مرغ تکه‌شده را درون تابه بریزید و با سیر و پیاز به مدت 10 دقیقه تفت دهید.
سپس رزماری، برگ‌بو و آویشن را به مواد درون تابه اضافه می‌کنیم.
دو دقیقه بعد از اضافه کردن سبزیجات معطر سیب‌زمینی‌ها را که به مکعب‌های3 سانتیمتری برش زده‌اید درون تابه بریزید و همراه مواد دیگرتفت دهید تا طلایی رنگ شود.
بعد از این مرحله، قرص‌های عصاره مرغ و سبزیجات را در یک پیمانه آب گرم حل کرده و درون تابه می‌ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می‌دهیم تا مواد پخته شوند و آب خوراک تمام شود. (در این مرحله بهتر است در تابه نیمه بسته باشد).
بعد از تمام شدن آب خوراک، سرکه سیب را به تابه اضافه کرده و به مدت 20 دقیقه روی حرارت کم قرار دهید. در تابه در این مرحله باید بسته باشد تا خوراک جا بیفتد و عطر و طعم مورد نظر را داشته باشد.
نکته: با قرار دادن تکه‌های متوسط مرغ و سیب‌زمینی در تابه‌ای پر از سبزیجات معطر، به غذایی با عطر و بوی بهشتی می‌رسیم که خوردن آن بسیار لذت‌بخش است.
نکته: توجه داشته باشید که به‌دلیل استفاده از قرص عصاره مرغ و سبزیجات، در اضافه کردن نمک به غذا باید احتیاط کنید؛ این عصاره‌ها نمک زیادی دارند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید