مجله قرمز/ براوني رژيمي يکي از پاسخهاي ما به درخواستهاي شيرين و دوست داشتني شما براي شيريني‌هاي خوشمزه است. کمتر کسي را پيدا مي‌کنيد که اين کيکهاي تمام شکلاتي لطيف را که ظاهري وسوسه انگيز دارند، دوست نداشته باشد اما بعضي چيزهاي موجود در دستور براوني براي من و بسياري که يک رژيم غذايي سالم را دنبال مي‌کنند چندان مطلوب نيست. افرادي هم که به دليل اضافه وزن رژيم غذايي کاهش وزن را دنبال مي‌کنند هميشه به دنبال جايگزين‌هاي سالمتر براي شيريني جات هستند که البته کمتر در بازار پيدا مي‌شود. اين براوني رژيمي پيش روي شماست تا به درخواستهاي شما پاسخ بدهد، پس چرا بايد خودمان را از چيزهايي که دوست داريم، محروم کنيم. همچنين اين براوني بدون گلوتن البته براي کساني که به دليل بيماري سلياک قادر به خوردن محصولات حاوي گندم نيستند، مناسب است.

اگر ديابت داريد و دنبال جايگزين کردن يک ماده شيرين کننده طبيعي به جاي سم سفيد شکر هستيد اين براوني رژيمي که مي‌توان آن را براوني خرمايي هم ناميد، مطلوب شماست. من از گذاشتن نام خرمايي بر آن صرفنظر کردم چون در اينصورت اگر ۹۹ درصد شما مي‌خواستيد که آن را درست نکنيد، من بايد چه مي‌کردم؟؟ اگر خرما دوست نداريد بايد بگويم که اينها آنقدر خوشمزه هستند که هرگز شما را پشيمان نمي‌کنند ضمن اينکه علاوه بر ظاهري فوق العاده و شکلاتي، بافتي کامل دارند و بسيار مغذي هستند.

من در اين دستور از کره استفاده نکردم اما در عوض روغن نارگيل را که اخيرا جزو روغنهاي سالم و مغذي شناخته شده است، جايگزين کردم که طعمي خوشمزه هم دارد. مقدار چربي اين براوني رژيمي با وجود روغن نارگيل، ۱/۲ مقدار براوني‌هاي معمول است که شما استفاده مي‌کنيد.

از آرد سفيد در آن استفاده نشده است و آرد بادام جايگزين آن شده است. اين آرد خوشمزه و مغذي است و يک براوني بدون گلوتن را به شما ارائه مي‌دهد.

براي خوش گذراندن و لذت بردن از زندگي شکلاتي، من شکلات چيپسي را وارد دستور کردم تا حسابي از آن لذت ببريد. همچنين با يک سس شکلاتي خوشمزه که شما مي‌توانيد آزادانه و هر قدر مي‌خواهيد آن را اضافه کنيد. اگر اهل رژيم ديابت نيستيد، مي‌توانيد مقداري پودر شکر را در انتها روي آن بپاشيد که البته من اين کار را نمي‌کنم.

مي‌توانيد اين براوني‌ بار را به ۹ تکه يا ۱۲ تکه تقسيم کنيد. من شک دارم در ۵ دقيقه اول گذاشتن روي ميز، تکه‌اي از آن در ظرف بماند، براي ما که اينطور است، شما را نمي‌دانم.

براوني رژيمي ما يک دسر کم کالري است که به دليل داشتن مواد تشکيل دهنده سالم در مقايسه با براوني سنتي، يک انتخاب هوشمندانه و سالم براي همه افرادي است که به سلامت خود اهميت مي‌دهند.
مواد لازم
۱ پيمانه + ۲ قاشق غذاخوري (۱۱۰ گرم) آرد بادام خيلي ريز (با قاشق برداريد و پيمانه را سر صاف کنيد)

۱/۲ پيمانه (۴۳ گرم) پودر کاکائو شيرين نشده

۱/۴ قاشق چايخوري نمک

۱/۴ قاشق چايخوري بيکينگ پودر

۱ پيمانه (۱۷۰ گرم) خرماي مجول، حدودا ۱۱ عدد (يا هر خرماي با کيفيت و با پوست نازک که در اختيار داريد)

۱/۴ پيمانه (۸۰ گرم) عسل

۱/۴ پيمانه روغن نارگيل، ذوب شده

۲ قاشق اسانس وانيل

۲ عدد تخم مرغ بزرگ

۱/۴ پيمانه (۴۲ گرم) شکلات چيپسي نيمه شيرين (اختياري)

طرز تهيه براوني رژيمي
فر را تا ۳۵۰ درجه فارنهايت (۱۷۵ درجه سانتي گراد) گرم کنيد. يک ظرف فر ۸ در ۸ اينچ را با روغن نارگيل چرب کنيد (البته اگر مي‌خواهيد به راحتي براوني‌ها را از توي ظرف برداريد، مي‌توانيد به جاي روغن از کاغذ مخصوص فر در ظرف‌تان استفاده کنيد).

آرد بادام، پودر کاکائو، نمک، بيکينگ پودر، خرما، عسل، روغن نارگيل و اسانس وانيل را در غذاساز بريزيد.
آنها را بهم بزنيد تا زماني که خوب مخلوط شوند و خرماها کاملا درون آنها خرد و يکدست شوند، حدود ۱ دقيقه.

يک عدد تخم مرغ را اضافه کنيد و حدود ۱۵ بار (يا هر چقدر لازم است) پالس را بزنيد تا با مواد مخلوط شود سپس تخم مرغ دوم را هم اضافه کنيد و همين کار را تکرار کنيد.

مخلوط را به صورت يکسان در ظرف فر، پهن کنيد. آن را در فر بپزيد تا زماني که براوني به شکل خودش در بياد، حدود ۲۰ تا ۲۵ دقيقه (يک خلال دندان را در آن فرو کنيد، پس از بيرون آوردن بايد يک تکه براوني همراه آن باشد نه قطعات ريز).

پس از خارج کردن از فر، حدود ۵ دقيقه بگذاريد، سپس آنها را به قطعات دلخواه برش بزنيد. وقتي خنک شدند آنها را در يک ظرف در دار بگذاريد.
 
اگر مي‌خواهيد يک شربت شکلاتي داشته باشيد، در مايکروفر يک کاسه مناسب مايکروفر را گذاشته و ۱ قاشق غذاخوري روغن نارگيل و ۱ قاشق غذاخوري عسل را در مايکروفر گرم کنيد تا زماني که روغن نارگيل ذوب شود. کاکائو را به آن اضافه کرده و بهم بزنيد. وقتي سرد شود، غليظ مي‌شود.

براوني رژيمي داراي نسخه‌هاي سالم ديگري نيز هست که اگر بتوانم در روزهاي آينده براي شما خواهم گذاشت. مثلا انواع نسخه‌هاي وگان و بدون تخم مرغ براي کساني که يک رژيم گياهخواري مطلق را دنبال مي‌کنند. سعي کنيد هميشه از انواع جايگزين‌هاي سالم اطلاع داشته باشيد تا بتوانيد يک فرمول سالم و مغذي براي خودتان داشته باشيد. مي‌توانيد به مطلب مواد غذايي جايگزين تخم مرغ براي حذف  تخم مرغ در اين دستور مراجعه کنيد و همچنين اگر علاقه مند به دسرهاي شکلاتي هستيد، موس شکلاتي گياهي را از دست ندهيد.

منبع: cookingclassy

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar