بيتوته/ فصل کدوحلوايي که مي رسد، ايده هاي مختلفي براي غذا درست کردن با آن به ذهن مي رسد. کدوحلوايي از آن دسته خوراکي هايي است که غذا درست کردن با آن بسيار راحت است و تنوع خوبي به مزه غذاها مي دهد. اگر هميشه لازانياي کلاسيک مي خوريد، اين بار لازانياي کدوحلوايي را امتحان کنيد.
چي لازم دارم:
1 عدد کدوحلوايي ريز يا کدو گردويي
4 قاشق غذاخوري روغن زيتون
1 قاشق چايخوري نمک
نيم قاشق چايخوري فلفل سياه، تازه آسياب شده

1 قوطي سس اسپاگتي
1 بسته نودل لازانيا
3 فنجان پنير ايتاليايي
ربع فنجان ريحان تازه
چطور بپزم:
فر را بگذاريد در دماي 375 درجه داغ شود. با چنگال کدوحلوايي يا کدو گردويي را سوراخ کنيد و داخل فويل پيچيده و نيم ساعت در فر بپزيد تا نرم شود. سپس آن را از فر درآورده و بگذاريد سرد شود.
با چاقوي تيزي آن را از طول دو نيم کنيد و دانه هايش را جدا کنيد. حالا هر دو نيمه را در ظرف فر گذاشته و بيست دقيقه ديگر در فر بپزيد.
سپس نيمه ها را از فر درآوريد و با قاشق داخل آنها را خالي کنيد. از گوشت کدوحلوايي به عنوان مواد لازم براي غذاي ديگري استفاده کنيد و آن را دور نريزيد.
داخل اين دو نيمه روغن زيتون بچکانيد و رويش نمک و فلفل بپاشيد.
با قاشق کمي سس اسپاگتي داخل هر نيمه بريزيد. روي آن نودل لازانيا بريزيد (نودل ها را کمي خرد کنيد)، سس بيشتري بريزيد و يک لايه نازل از پنير رويش بگذاريد. چند لايه از اين مواد بريزيد تا کل هر نيمه پر شود.
حالا نيمه ها را دوباره در ظرف فر بگذاريد و رويش فويل بکشيد. نيم ساعت در فر بپزيد و سپس فويل آن را درآورده و 5 تا 10 دقيقه ديگر بپزيد تا پنير روي آن حباب بزند و کمي قهوه اي شود.
قبل از سرو کردن آن را با ريحان تزئين کنيد و اگر لازم بود، نمک و فلفل بپاشيد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar