ايرنا/ اگر از غذاهاي برنجي خسته شده‌ايد و غذاهاي ناني هم براي‌تان تکراري شده، خوراک مرغ را امتحان کنيد.
مواد لازم:
سينه مرغ: دو عدد
سيب زميني: چهار عدد
پياز: يک عدد
هويج: دو عدد

پودر آويشن: يک قاشق چايي خوري 
رب گوجه: سه قاشق غذاخوري
سير: سه حبه
برگ بو: يک عدد
فلفل قرمز: يک عدد
نمک و فلفل: به مقدار لازم
طرز تهيه و دستور پخت:
۱. يک کاسه با سايز متوسط انتخاب کنيد، سيب زميني‌ها را درشت خرد کنيد و درون آن بريزيد سپس چند قاشق روغن، نمک، فلفل و پودر آويشن به آن‌ها اضافه کنيد و خوب هم بزنيد تا موادي که اضافه کرده‌ايد کاملا به خورد سيب زميني‌ها برود.
۲. يک تابه را روي حرارت قرار دهيد و روغن درون آن بريزيد و اجازه دهيد تا روغن داغ شود. پياز و سير رنده شده را داخل روغن بريزيد و آن‌ها را تفت دهيد تا نرم و کمي طلايي شوند. هويج‌ها را خرد کنيد و آن را به سير و پيازتان اضافه کنيد و با هم تفت دهيد تا هويج‌ها نيز نرم شوند.
۳. سينه مرغ را به اندازه‌هاي مورد نظرتان خرد کنيد و داخل قابلمه بريزيد و کمي روغن به آن اضافه کنيد و آن‌ها را تفت دهيد و پس از چند دقيقه که رنگ مرغ‌ها کمي تغيير کرد فلفل دلمه‌اي خرد شده و مخلوط سير و پياز و هويج را به آن اضافه کنيد.
۴. به مواد فرصت دهيد تا کاملا با هم ترکيب شوند و مرغ طعم مواد را به خود بگيرد سپس رب گوجه فرنگي، نمک و فلفل را به آن‌ها اضافه کنيد و کمي تفت دهيد و سيب زميني‌هايي را که از قبل آماده کرده بوديد را به آن‌ها اضافه کنيد و حدود ۳ ليوان آب روي آن بريزيد و برگ بو را داخل آن بيندازيد و در قابلمه را بگذاريد و اجازه دهيد که خوراکتان بپزد.
۵. حواستان باشد که حرارت را زياد نکنيد و قابلمه را روي حرارت کم قرار دهيد تا کم کم آب غذا کم شود و خوراک مرغ خوشمزه‌تان را سرو کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar