ايران کوک/ چي لازم دارم:
آرد 1/2 پيمانه
پودر قند 1/3 پيمانه
روغن و کره 1/3 پيمانه
پودر گل سرخ 1/3 پيمانه
گردو يا بادام پودر شده 1/3 پيمانه (اختياري)
گلاب 1/3 پيمانه
هل 1/2 قاشق چايخوري
چطور بپزم:
حلواي گل سرخ يه طعم متفاوت و جديد داره. طعمي که مطمئنا همه اون رو مي پسندند. حلوا يکي از خوراکي هاي اصيل ما ايراني هاست که تقريبا همه دوستش دارند. حتي اين غذاي خوشمزه دستمايه خيلي از شعرها و نوشته هاي کهن ماست. کتاب نان و حلواي عبيدزاکاني يک مثال خوب براي اين ادعاست. حلوا طعم لذيذي داره و در عين سادگي بسيار هم مقويه. چون داخلش آرد، گلاب، هل و … داره. براي عصراي زمستون يا حتي صبحانه مي تونيد حلوا درست کنيد. توي خيلي از مهموني ها حلواهاي مختلفي مثل حلواي نارگيلي، زعفراني، حلواي کاکائويي و … به عنوان دسر سرو ميشه. 
از شنيدن اين اسامي تعجب نکنيد. چون خوبي حلوا اينه که ميشه کلي تنوع و خلاقيت در پختش به خرج داد. مثلا حلواي گل سرخ يکي از همين نوآوري هاست. جالبه بدونيد به اين قسم حلواها بوتيکي ميگن. شايد به خاطر خاص و شيک بودنشون اين اسم رو براشون انتخاب کردند. البته با ايران کوک مي تونيد دستورات مختلفي مثل حلواي نشاسته، حلواي آناناس، حلواي يوناني و … رو باد بگيريد. پس خودتون رو براي ماجراجويي هاي جديد در آشپزي آماده کنيد. 

مرحله اول: آرد را تفت دهيد 
ابتدا آرد را در ماهيتابه ريخته و روي حرارت ملايم قرار دهيد. مرتب آرد را هم بزنيد تا قسمت زيرين نسوزد. همين که بوي خامي آرد گرفته شود کافي است. در حلواي گل سرخ لازم نيست رنگ آرد تغيير کند. آرد تفت داده را از الک رد کنيد. سپس دوباره به ماهيتابه برگردانيد. در اين مرحله روغن و کره را به آرد اضافه کنيد و در حد مخلوط شدن تفت دهيد. اگر مايليد از پودر بادام يا گردو استفاده کنيد بايد در اين مرحله اضافه شوند. آنها را نيز حدود سه دقيقه تفت دهيد. همين که ديگر بوي خامي ندهند کافي است.  

مرحله دوم: افزودن گلاب براي خميري شدن آرد 
وقتي که آرد و پودر بادام يا گردو به اندازه کافي تفت خوردند، تابه را از روي حرارت برداريد. يک مقدار خيلي کم که از حرارت افتاد گلاب را به آن اضافه کرده و همزمان هم بزنيد. اجازه ندهيد آرد گلوله گلوله شود. بايد به اندازه اي گلاب بريزيد که حلوا جمع شود. يعني حالتي خميري به خود بگيرد. براي اين منظور مي توانيد گلاب بيشتري استفاده کنيد.  

مرحله سوم: اضافه کردن مواد ديگر و آماده سازي نهايي حلواي گل سرخ 
حدود 10 دقيقه صبر کنيد تا خمير حلوا از حرارت بيفتد. گرماي آن بايد در حدي باشد که با دست احساس شود. اما به هيچ عنوان داغ نباشد. وقتي به اين دماي نرمال رسيد، پودر قند، پودر گل سرخ و پودر هل را اضافه کرده و هم بزنيد. مواد را داخل غذاساز يا مخلوط کن بريزيد تا خميري لطيف و منسجم به دست آيد. 
مي توانيد خمير حلواي گل سرخ را در قالب سيليکوني بريزيد. همچنين مي توانيد آن را روي يک سيني پهن کرده و قالب فلزي بزنيد. طراحي و شکل آن کاملا سليقه اي است. بعد از فرم دهي حلوا را يک ساعت در يخچال قرار دهيد. بعد از آن از قالب جدا کرده و در ظرف مناسب سرو کنيد. مي توانيد از پودر گل سرخ يا غنچه گل سرخ براي تزيين حلوا استفاده کنيد. 

نکات کليدي براي تهيه حلواي گل سرخ 
– بسته به نوع آرد ممکن است گلاب بيشتري مورد نياز باشد. 
– اگر از پودر گردو استفاده کنيد، رنگ حلوا نسبت به پودر بادام تيره تر مي شود. 
– پودر گل سرخ بايد آسياب و الک شود. 
– اگر هنگامي که آرد داغ است پودر قند را داخل آن بريزيد خمير خشک مي شود. 
– در صورت تمايل در مرحله پاياني مي توانيد مقداري رنگ خوراکي نيز اضافه کنيد. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar