ايرنا/ دو ساعت وقت بگذاريد و در خانه بستني درست کنيد؛ قطعا پشيمان نمي‌شويد.

مواد لازم:

  • شکر: يک ليوان
  • شير: شش ليوان
  • پودر کاکائو: دو قاشق غذاخوري
  • ثعلب: يک قاشق غذاخوري پر

طرز تهيه:

۱. براي تهيه بستني شکلاتي ابتدا شير را درون ظرفي مناسب بريزيد و ظرف را روي حرارت گاز قرار دهيد تا به خوبي گرم شود؛ سپس پودر کاکائو و شکر و ثعلب را در ظرفي مناسب با يکديگر مخلوط کنيد.

۲. شير را از روي حرارت شعله گاز برداريد و مخلوط شکر را به صورت آرام آرام به شير داغ بيفزاييد و مخلوط شير و شکر را هم بزنيد تا به مخلوطي يکدست تبديل شوند و غليظ و آبدار شوند. توجه داشته باشيد که اگر پودر کاکائو و ثعلب را با شکر مخلوط نکنيد مخلوط اين مواد در شير داغ گلوله گلوله مي شوند.

۳. در مرحله بعدي بعد از خنک شدن مايع بستني آن را به مدت چند ساعت درون فريزر قرار دهيد تا به خوبي بسته شود. بعد از اينکه بستني به طور کامل بسته شد آن را از فريزر بيرون آوريد و با کمک چاقويي مناسب بستني را به قسمت‌هايي کوچک تقسيم کنيد.

۴. تکه‌هاي بستني شکلاتي را درون غذاساز بريزيد و آنها را ميکس کنيد (توجه داشته باشيد که در صورت عدم دسترسي به غذاساز مي‌توانيد از هر وسيله ديگري براي ميکس بستني استفاده کنيد همچنين ميکس کردن بستني فشار زيادي را به موتور دستگاه وارد مي‌کند بنابراين بهتر است در هر مرحله مقدار کمي از بستني را ميکس کنيد).

۵. اگر بستني ساز در دسترس داريد مي‌توانيد مايع بستني را درون بستني ساز بريزيد تا به آرامي به بستني تبديل شود.

۶. در مرحله آخر دستور تهيه بستني شکلاتي مايع بستني ميکس شده را درون فريزر قرار دهيد تا خودش را بگيرد و بستني آماده شده را درون ظرف مناسبي براي سرو قرار دهيد و با کمک سس شکلات و شوکو رول و … بستني را تزيين کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar