شور و شيرين/ چي لازم دارم:
کره‌ي خرد کرده ................125 گرم
شکر .............140 گرم
وانيلين..............  يک‌چهارم قاشق چايخوري
تخم‌مرغ .............2 عدد
آرد ...............150 گرم
بيکينگ‌پودر.................. 1 قاشق چايخوري
آرد ذرت..................... 1 قاشق سوپخوري
شير............. 60 ميلي‌ليتر (يک‌چهارم پيمانه)
کشمش پلوئي .............. 150 گرم
چطور بپزم:
قالب ميان تهي را به قطر 21 سانتيمتر، چرب کنيد و کنار بگذاريد. آن‌گاه کره، شکر، وانيلين و تخم‌مرغ‌ها را در کاسه‌ي دستگاه همزن برقي بريزيد. آرد، بيکينگ‌پودر و آرد ذرت را با هم مخلوط و الک کنيد و همراه با شير در همان کاسه بريزيد. حالا همزن را روشن کنيد و با سرعت کند همزن مواد را با يکديگر مخلوط نمائيد. سپس سرعت همزن را تا متوسط افزايش دهيد و تا جائيکه رنگ مايه روشن شود، هم بزنيد. اکنون کشمش را به آن بيفزائيد و مخلوط کنيد و مايه‌ي فراهم کرده را در قالب بريزيد.
قالب را در فر گرم کرده با دماي 180 درجه‌ي سانتيگراد، بگذاريد و به مدت تقريبي 40 دقيقه، کيک را بپزيد. اينک کيک را از فر درآوريد و پس از 5 دقيقه، آن را از قالب خارج کنيد و روي پنجره‌ي سيمي قرار دهيد تا کاملاً خنک شود. آن‌گاه قدري پودر شکر روي کيک بپاشيد و براي پذيرائي در ديس زيبائي بگذاريد. ميل کردن اين کيک همراه با چاي يا نوشيدني دلخواهتان بسيار مطلوب و لذت‌بخش است.
يادآوري
براي چرب کردن قالب از اسپري روغن استفاده کنيد.
بهتر است تخم‌مرغ و شير به دماي محيط برسد و بعد از آن استفاده کنيد.
خواص کشمش
کشمش منبع خوبي از انرژي، فيبر، پروتئين و کربوهيدرات ها است. آنها همچنين داراي قند و کالري زيادي هستند، اما هنوز هم داراي شاخص گليسمي پايين هستند. کشمش حاوي کلسترول صفر و غني از مواد مغذي مختلف است، که براي سلامتي بسيار مفيد هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar