ايرنا/ جوجه‌چيني را معمولا در رستوران‌ها و آن هم نه در همه رستوران‌ها بلکه يک جاي مطمئن و خاص مي‌خوريم؛ چرا که هم غذاي چربي است هم روند پخت آن به شکلي است که بايد به آشپزش اطمينان کامل داشته باشيم.

مواد لازم:
پياز: ۱ عدد
شير: ½ ليوان
تخم مرغ: ۲ عدد
ليمو ترش: ۱ عدد
سينه مرغ: ۲ عدد
آرد گندم: به اندازه کافي
روغن مايع: به اندازه کافي
ماءالشعير کلاسيک: ۱ ليوان
بکينگ پودر: ۱ قاشق چايخوري
نمک و فلفل سياه: به اندازه کافي
خمير مايه فوري: ۱ قاشق غذاخوري
طرز تهيه و دستور پخت:
۱. ابتدا در قابلمه‌اي شير را مي‌ريزيم و روي حرارت قرار مي‌دهيم تا ولرم شود و بعد خمير مايه را به آن اضافه مي‌کنيم. سپس زرده تخم مرغ‌ها را از سفيده آنها جدا مي‌کنيم و در کاسه‌اي جداگانه مي‌ريزيم و سفيده‌ها را با همزن خوب مي‌زنيم تا کف کند و زماني که کاسه را برمي‌گردانيم سفيده از آن بيرون نريزيد. بعد زرده‌ها را با ماءالشعير به سفيده اضافه و با هم مخلوط مي‌کنيم تا منسجم شوند و آن وقت شير و خمير مايه را که با هم مخلوط کرده بوديم به مايه تخم مرغ اضافه مي‌کنيم
۲. بکينگ پودر را نيز روي مايه مي‌ريزيم و مواد را مخلوط مي‌کنيم و آرد گندم را کم کم اضافه مي‌کنيم تا در مايه گلوله نشود. به‌حدي آرد گندم مي‌ريزيم تا مايه غلظتي شبيه ماست به خود بگيرد. در آخر مقداري نمک و فلفل به سس آماده شده‌مان اضافه مي‌کنيم و به مدت ۱ الي ۲ ساعت در يخچال قرار مي‌دهيم. سينه‌هاي مرغ را روي تخته آشپزخانه قرار مي‌دهيم و از گوشت مرغ رشته‌هايي به عرض ۲ سانت و طول ۴ سانت برش مي‌دهيم.
۳. سپس رشته‌هاي برش داده شده سينه مرغ را در کاسه‌اي بزرگ قرار مي‌دهيم و پياز را پوست مي‌گيريم، آبکش مي‌کنيم و روي تخته آشپزخانه نگيني خرد مي‌کنيم و روي سينه مرغ‌ها مي‌ريزيم و بعد ليمو ترش را روي سينه مرغ مي‌ريزيم و نمک، فلفل سياه و مقداري روغن مايع روي آن مي‌ريزيم و با دست مواد را به سينه مرغ‌ها آغشته مي‌کنيم.
۴. روي کاسه سلفون مي‌کشيم و به مدت ۳۰ دقيقه در يخچال مي‌گذاريم تا طعم‌دار شود. سس را از يخچال بيرون مي‌آوريم و ترجيحا در تابه‌اي کوچک و گود روغن سرخ کردني تا حدي مي‌ريزيم که مرغ‌هاي برش خرده در آن شناور باشند و روي حرارت کم تابه را مي‌گذاريم تا به مرور زمان داغ شود. سپس برش مرغ‌ها را دانه دانه بر مي‌داريم و در سس قرار مي‌دهيم تا کاملا آغشته به سس شود و بعد در روغن داغ قرار مي‌دهيم تا مغز پخت و سرخ شوند. جوجه چيني‌هاي سرخ شده را زماني که از روغن بيرون مي‌آوريم در صافي يا روي دستمال تميز قرار مي‌دهيم تا روغن اضافه آن خارج شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar