نماد آخرین خبر

۱۰ روش برای پیشگیری از ماسیدن کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست

منبع
بروزرسانی
۱۰ روش برای پیشگیری از ماسیدن کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست

مجله کوروش/ ماسيدن آرايش به خصوص کرم پودر و کرم ضد آفتاب روي پوست به ويژه در فصل تابستان و روزهاي گرم سال يکي از مشکلاتي است که جلوه‌ي آرايش و ميکاپ را از بين مي‌برد و در بسياري موارد ظاهر ناخوشايندي پيدا مي‌کند. اما علت ماسيدن آرايش و کرم پودر و ضد آفتاب و پوسته پوسته شدن پوست بعد از استفاده از اين موارد چيست و چگونه مي‌توان با زيرسازي صحيح و حرفه‌اي آرايش از ماسيدن کرم روي پوست صورت جلوگيري کنيم؟ ۱۰ روشي که از ماسيدن آرايش شامل پنکيک، کانسيلر و کرم پودر و ضد آفتاب روي پوست جلوگيري مي‌کنند را در مجله کوروش بخوانيد.
 
۱- سبک و ملايم آرايش کنيد
وقتي بيش از حد از کرم پودر يا هر وسيله آرايش ديگر روي پوست صورت استفاده کنيد آرايش روي پوست شما مي‌ماسد و روي پوست شما نمي‌نشيند. اين مسئله به خصوص در فصل تابستان سبب مي‌شود که پوست شما بيش از حد چرب و براق به نظر برسد. بهترين کار اين است که از حجم کرم پودر و کرم ضد آفتاب و کانسيلر کم کنيد و سبک آرايش کنيد. يک آرايش صورت ملايم در صورتي که از اصولي که در ادامه به شما مي‌گوييم پيروي کنيد تا ساعت‌ها بدون تغيير روي پوست شما باقي مي‌ماند.

۲- لوازم آرايش بدون چربي استفاده کنيد

يک اصل آموزش آرايش صورت براي مبتديان اين است که بدانيد براي يک آرايش ملايم و دخترانه در خانه بهتر است از مواد آرايشي استفاده کنيد که پايه آنها آب است نه روغن. مواد آرايشي با پايه روغن به خصوص در فصل تابستان زودتر روي صورت مي‌ماسند و پايين مي‌آيند. به اين ترتيب به محض اينکه پوست صورت عرق کند کرم پودر و ضد آفتاب روي پوست شروع به ماسيدن مي‌کند و به راحتي پايين مي‌آيد.

۳- از پرايمر استفاده کنيد
پرايمر چيست؟ اگر پوست صورت شما به خصوص در فصل تابستان زياد عرق مي‌کند از يک پرايمر مرغوب با پايه آب استفاده کنيد. پرايمر خط و خطوط و منافذ باز پوست را مي‌پوشاند. در حقيقت پرايمر پايه دوم آرايش شماست، برق پوست و خط و خطوط و منافذ را مي‌پوشاند. به اين ترتيب کرم پودر بهتر روي پوست شما مي‌نشيند و آرايش شما بدون برق افتادن مدت زمان بيشتري روي پوست‌تان دوام مي‌آورد، در هواي گرم آرايش شما عرق نمي‌کند و به هم نمي‌ريزد.
در اين ميان هم مي‌توانيد از پرايمر پوست صورت استفاده کنيد و هم از پرايمرهاي مخصوص دور چشم و پلک‌ها. با اين همه پرايمر براي آرايش روزانه چندان هم مناسب نيست چون منافذ پوست را مسدود مي‌کند. اما چگونه کرم پودر روي پوست بخوابد و خشک نشود؟ بهتر است پرايمر را براي آرايش مهماني استفاده کنيد و براي آرايش روزانه از تونر يا کرم مرطوب کننده استفاده کنيد.
استفاده از تونر باعث مي‌شود پوست شما تميز و عاري از هر گونه چربي شود و چربي اضافي پوست با کرم ضد آفتاب ترکيب نشود. به اين ترتيب يک آرايش ملايم سبک خواهيد داشت. اگر بعد از استفاده از تونر پوست صورت‌تان خشک شد کمي کرم مرطوب کننده بدون چربي استفاده کنيد و سپس ضد آفتاب بزنيد.

۴- قبل از آرايش از يخ روي پوست صورت استفاده کنيد
يکي از علت‌هاي ماسيدن آرايش و کرم ضد آفتاب و کرم پودر روي پوست و پوسته پوسته کرم پودر باز بودن منافذ پوستي است. بهتر است قبل از هر کاري بعد از شستشوي پوست با شوينده مناسب يک قالب يخ را به صورت مستقيم روي پوست صورت بگذاريد و پوست را با آن ماساژ بدهيد. بعد از اين کار اجازه دهيد پوست صورت در معرض دماي محيط خشک شود و خودتان پوست را خشک نکنيد. به اين ترتيب يک زيرسازي مناسب روي پوست انجام داده‌ايد و آرايش براي مدت بيشتري روي پوست شما دوام مي‌آورد.

۵- علت ماسيدن کانسيلر چيست؟
علت ماسيدن کانسيلر دور چشم خشک بودن پوست است. اگر از کانسيلر دور چشم يا کانسيلر پوست صورت استفاده مي‌کنيد بهتر است از پرايمرهاي مخصوص چشم و صورت با پايه آب براي پيشگيري از ماسيدن کانسيلر زير چشم يا روي صورت استفاده کنيد. در واقع پرايمر يک بيس خوب و استوار روي پوست شما ايجاد مي‌کند و به اين ترتيب گرما هم روي آرايش شما تاثير نگذارد.


۶- از لوازم آرايش ضد آب استفاده کنيد
در واقع اين فقط گرما نيست که علت ماسيدن آرايش و کرم پودر و کرم ضد آفتاب روي پوست است. رطوبت موجود در هوا و تعريق بدن هم باعث مي‌شود که آرايش روي صورت شما بماسد. بنابراين بهتر است از ريمل، مداد چشم، کرم ضد آفتاب و کرم پودر و پنکيک ضد آب استفاده کنيد.

۷- اسپري تثبيت کننده مانع از ماسيدن آرايش روي پوست مي‌شود
اگر به دنبال ياد گرفتن اصول پايه آموزش آرايشگري در منزل هستيد بايد بدانيد که در آرايش روزانه و براي آرايش محل کار لازم نيست از اسپري تثبيت کننده استفاده کنيد. اما در آرايش و ميکاپ مجلسي بهتر است از اسپري تثبيت کننده استفاده کنيد تا کرم پودر و کانسيلر روي پوست شما آب نشود و حالت ماسيده به خودشان نگيرند.
 
۸- از اسپري آب و آرامبخش صورت استفاده کنيد
اسپري آب تخصصي که از داروخانه و دراگ استور مي‌توانيد تهيه کنيد مرطوب کننده و ترميم کننده پوست است. اغلب افراد از آن براي آماده سازي پوست قبل از آرايش و البته براي تازه کردن آرايش استفاده مي‌کنند. اين اسپري آب هم التهاب سطح پوست را از بين مي‌برد و هم سطح پوست را براي استفاده انواع کرم و پنکيک آماده مي‌کند. علاوه بر اين اسپري آب معمولا خاصيت مرطوب کنندگي، التيام بخش، ترميم کننده، آنتي‌اکسيدان و … دارد. اگر به اسپري آب دسترسي نداريد قبل از آرايش مقداري گلاب خالص روي پوست صورت خود اسپري کنيد.


۹- از لوازم آرايش مايع استفاده نکنيد
لوازم آرايش مايع مثل کرم پودر يا رژلب مايع در اثر تعريق به خصوص در فصل تابستان علت ماسيدن آرايش روي پوست صورت هستند. در واقع يکي از علت‌ هاي ماسيدن آرايش و کرم ضد آفتاب و کرم پودر استفاده از اين لوازم آرايش مايع است و بهتر است از لوازم آرايش خشک و بدون پايه روغن استفاده کنيد.

۱۰- از دستمال مرطوب استفاده کنيد
يکي از علت هاي ماسيدن آرايش و کرم پودر و ضد آفتاب روي صورت به اصطلاح آمدن آرايش روي آرايش است. برخي از خانم‌ها در طول روز وقتي صورت‌شان عرق مي‌کند يا به خاطر تعريق آرايش شروع به پايين آمدن مي‌کند آن را تجديد مي‌کنند. يعني روي ضد آفتاب يا کرم پودر و پنکيک دوباره اين مواد را تجديد مي‌کنند. اين کار ظاهر آرايش شما را بدتر مي‌کند. بهترين کار اين است که چربي و عرق صورت را به آرامي با يک دستمال مرطوب بگيريد. اين کار را به صورت ضربه‌اي انجام بدهيد و عرق و چربي اضافي صورت را بگيريد و دستمال را روي پوست صورت نکشيد. به اين ترتيب بدون خراب کردن ظاهر آرايش براقي و چربي آن را مي‌گيريد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره