نماد آخرین خبر

شيريني ها/ کيک برنجي با دستوري امتحان شده

منبع
بروزرسانی
شيريني ها/ کيک برنجي با دستوري امتحان شده

هفت گنج/ اين دستور پخت کيک برنج خانگي امتحان شده و بسيار خوشمزه است! از يک ميان وعده سالم لذت ببريد اگر دوست داريد مي تواند شيرين و خوش طعم باشد. مي تواند بدون گلوتن هم باشد! اگر فرزندان تان از شما مي خواهند که ميان وعده هاي متنوع و خوشمزه اي برايشان تهيه کنيد ديگر نگران نباشيد زيرا مي توانيد اين کيک برنج را امتحان نماييد. هر چند اگر رژيم غذايي داريد و يا اگر به دنبال برنامه غذايي مناسب براي بدنسازي هستيد هم مي توانيد از اين دستورالعمل استفاده کنيد.

 

عاشق اين کيک برنج خانگي مي شويد زيرا کالري آن بسيار کم است، خوشمزه، ترد و بسيار آسان است. چرا وقتي مي توانيد خودتان آنها را تهيه کنيد، آنها را از فروشگاه بخريد؟ همچنين مي توانيد طبق علاقه خود آنها را سفارشي درست کنيد همانطور که دوست داريد. همانطور که مي بينيد، برخي از آنها قهوه اي و بعضي ديگر زرد تر هستند، به اين دليل است که به بعضي از آنها دارچين اضافه شده است.

دستور العمل اصلي کيک برنج بسيار ملايم و بي بو است اما براي اينکه شبيه به مدل هاي فروشگاهي شوند، شما مي توانيد با اضافه کردن پنير، چاشني و ادويه جات يا فقط مقداري دارچين و استويا (يا هر نوع شيرين کننده ديگري) طعم خوبي به آن بدهيد.

شکل و اندازه آن نيز مي تواند قابل تغيير باشد. ما اينجا کيک هاي برنج قهوه اي خود را نازک تر و به شکل نان شيريني درست کرديم. نوع ديگر آن هم به شکل سنتي تر در يک قالب مافين درست کرده ايم. مي توانيد آنها را در قالب هاي قلبي شکل هم تهيه کنيد.

فقط بخاطر داشته باشيد که اندازه و شکل زمان پخت را تعيين مي کند. از آنجايي که اين کيک هاي برنج خانگي با استفاده از قالب مافين ساخته شده اند، حدود 45 دقيقه طول مي کشد تا بالاي آن قهوه اي و برشته شود.

تنها چيزي که شما نياز داريد يک مخلوط کن با سرعت بالا است. آسانتر از اين نمي شود!

اميدواريم که بتوانيد اين کيک برنج خانگي خوشمزه را در خانه امتحان کنيد. در صورت انجام اين کار، نظرتان را براي ما ارسال کنيد و نتيجه را بگوييد.

طرز تهيه کيک برنج خانگي
زمان آماده سازي: 2 دقيقه

زمان پخت: 45 دقيقه
زمان کل: 47 دقيقه
مناسب براي 12 نفر جهت ميان وعده
چي لازم دارم:
1 فنجان برنج نپخته
1 و 1/2 فنجان آب
2 عدد تخم مرغ
2 قاشق غذاخوري آرد همه منظوره (شما مي توانيد آرد بدون گلوتن استفاده کنيد)
طعم دهنده هاي مورد علاقه شما: براي طعم دادن به آن از 2 قاشق چاي خوري پنير پارمسان، 1 قاشق چاي خوري نمک و فلفل استفاده کنيد.

براي شيرين کردنش 2-3 پاکت تراويا يا استويا و 1 قاشق چاي خوري دارچين استفاده کنيد.
چطور بپزم:
اجاق گاز را تا 350 درجه فارنهايت گرم کنيد
برنج هاي نپخته را درون غذاساز يا مخلوط کن قرار دهيد و تا زمان پودر شدن آن را روشن کنيد.
بقيه مواد را در مخلوط کن يا غذاساز با سرعت بالا قرار دهيد.
مخلوط را درون قالب مافين يا هر ظرف ديگري که مي خواهيد بريزيد و قبل از آن اطراف ظرف را به خوبي چرب کنيد (در صورت استفاده از سيليکون، ديگر نيازي به چرب کردن نيست.)
40-50 دقيقه يا تا زماني که سطح آنها قهوه اي شود و همه طرف ها کاملاً ترد باشند براي پخت زمان لازم است.
نکات دستور العمل:
به ياد داشته باشيد که مي توانيد عطر و طعم مورد علاقه خود را اضافه کنيد. همچنين اگر تصميم داريد که آنها را در يک ظرف بزرگ قرار دهيد، نازک تر مي شوند و زمان پخت و پز تقريبا 20 دقيقه خواهد بود.
ارزش غذايي:
مقدار براي هر وعده (1 کيک برنج)
کالري 71
کلسترول 27mg
سديم 12mg
پتاسيم 27mg
کربوهيدرات 13g
پروتئين 2g4
ويتامين A 40IU
کلسيم 9mg
آهن 0.3mg

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره