نماد آخرین خبر

طرز تهيه حلوا کفگيري دسر خوشمزه و آسان تبريز

منبع
مجله دلگرم
بروزرسانی
طرز تهيه حلوا کفگيري دسر خوشمزه و آسان تبريز

مجله دلگرم/ حلوا کفگيري تبريزي يک حلواي تبريزي مي باشد. اين حلوا بسيار خوشمزه و لذيذ است. شما مي توانيد در مهماني ها به جاي حلواهاي ديگر از حلوا کفگيري تبريزي استفاده کنيد.
اين حلوا با ساير حلواها تفاوت دارد و با آرد نخودچي به همراه آرد سفيد قنادي تهيه مي شود. در رحله آخر پخت اين حلوا، به کمک کفگير حلوا را برمي گردانيم و به همين دليل به اين نوع حلوا، حلواي کفگيري گفته مي شود. تا انتها با ما همراه باشيد.

مواد لازم براي تهيه حلوا کفگيري تبريزي:
۱ ليوان آرد نخودچي
۲ ليوان آرد سفيد قنادي

۲ ليوان پودر قند
۵۰ گرم کره
نصف ليوان گردو يا بادام خرد شده
دو سوم ليوان روغن جامد يا نيمه جامد
۲ قاشق سوپخوري پودر هل
مراحل پخت حلوا کفگيري:
ابتدا آرد سفيد را با حرارت ملايم حدود ۴۵ دقيقه تفت مي دهيم. توجه داشته باشيد که حرارت بايد خيلي کم باشد تا خامي آرد گرفته شود و رنگ آن نيز زياد تغيير نکند.
حال تابه را از روي حرارت برداريد و آرد نخودچي را داخل آرد سفيد الک دهيد. سپس دوباره آن را روي شعله قرار دهيد و حدود ۱۰ دقيقه با اين آرد تفت دهيد. آرد ها را الک کنيد و بعد کره و روغن را به آن اضافه کنيد و به مدت ۵ دقيقه تفت دهيد. حال تابه را کنار بگذاريد تا کمي خنک شود.
در اين مرحله از طرز تهيه حوا کفگيري هل را آسياب کنيد. سعي کنيد هل را از قبل آسياب نکنيد زيرا عطر آن از بين مي رود، بهتر است همان لحظه آن را آسياب کنيد. بادام يا گردو را نيز در آسياب بريزيد و فقط در حد اينکه کمي خرد شوند آسياب کنيد.
بعد از اينکه آرد خنک شد، پودر قند را داخل مواد الک کنيد. توجه داشته باشيد که اگر پودر قند را الک نکنيد داخل حلوا گلوله شکل مي شود. سپس پودر هل را به آن اضافه کنيد و با پشت قاشق پودر قند را به خورد آرد بدهيد اين مرحله کمي دشوار است، سعي کنيد با تمام قدرتتان پودر قند را به خورد آرد دهيد.
بادام و گردو را نيز اضافه کنيد. حالا به کمک دستتان حلوا را فشار دهيد تا منسجم شود، حلوا را کنار تابه جمع کنيد. سپس کفگير را داخل حلوا فرو کنيد و حلوا را بلند کنيد، سپس بشقاب را روي حلوا برگردانيد و حلوا را در آن برگردانيد. حال حلواي شما آماده سرو است. نوش جان

 

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره