نمناک/ شربت سيب يکي از شربت هاي خانگي خوشمزه و پر خاصيت مي باشد که خواص فراواني دارد و مي توانيد به راحتي با رعايت چند نکته ساده آن را در منزل تهيه کنيد و از کيفيت آن مطمئن باشيد.
دستور تهيه شربت سيب (روش اول):
در روش اول براي تهيه شربت سيب از آب سيب استفاده مي کنيم.
چي لازم دارم:
آب سيب دو پيمانه
شکر دو پيمانه
آب دو پيمانه
آبليمو1/2 قاشق چايخوري
گلاب دو قاشق غذاخوري
ميخک  سه عدد
چوب دارچين يک عدد
چه جوري درست ميشه:
ابتدا دو پيمانه آب درون قالبمه اي ريخته و آن را روي شعله با حرارت ملايم قرار دهيد و اجازه دهيد بجوشد و سپس 2 پيمانه شکر را اضافه کنيد و به خوبي مخلوط کنيد.
سپس وقتي مقداري قوام پيدا کرد دو ليوان آب سيب را اضافه کنيد و مخلوط کند و سپس آبلموي تازه ،چوب دارچين، گلاب و ميخک را اضافه کنيد و هم بزنيد تا به خوبي ترکيب شوند.
سپس مقداري حرارت را کم کنيد تا به آرامي و در مدت نيم ساعت شربت قوام پيدا کند  و بعد از نيم ساعت شعله را خاموش کنيد و اجازه دهيد سرد شود.
و در آخر شربت را از صافي عبور دهيد و آن را در يخچال نگهداري کنيد و زمان مصرف مقداري از آن را درون  ليوان ريخته و بقيه را آب خنک بريزيد و نوش جان کنيد.

دستور تهيه شربت سيب (روش دوم):
در اين دستور تهيه از سيب پخته براي تهيه شربت سيب استفاده شده است.
چي لازم دارم:
سيب               1 کيلو
شکر                500 گرم
آب                   1 ليتر
ميخک             2 عدد
برگ ريحان تازه  مقداري
چوب دارچين   2 عدد
چه جوري درست ميشه:
ابتدا سيب ها به خوبي شسته و آنها را برش زده و دانه ها و مواد اضافي آن را خارج کرده و کنار بگذاريد.
سپس قابلمه اي را انتخاب کنيد و شکر و سيب هاي خرد شده را اضافي کنيد و روي شعله ملايم قرار دهيد و بلافاصله آب، ميخک و چوب دارچين را اضافه کنيد و منتظر بمانيد بجوشد.
هنگامي که جوشيد چند برگ ريحان تازه را براي خوش عطر کردن آن اضافه کنيد و سپس منتظر بمانيد تا سيب ها به خوبي پخته و نرم شوند و وقتي نرم شدند شعله را خاموش کنيد.
در مرحله آخر سيب ها را از ضافي عبور دهيد و شربت آن را درون ظرف شيشه اي مناسبي ريخته و درب آن را ببنديد و درون يخچال نگهداري کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar