باشگاه خبرنگاران/ در گزارش زير طرز تهيه کوفته قلقلي سبزيجات را به شما آموزش مي‌دهيم.
 ‌کوفته قلقلي سبزيجات بسيار خوشمزه و سالم هستند. يک راه خوب براي کودکان که سبزيجات بخورند؛ و يک غذاي عالي براي گياهخواران (بايد به اين نکته اشاره کرد که در اين غذا از تخم مرغ استفاده شده است). ميتوانيد آن‌ها را به عنوان پيش غذا و يا غذاي اصلي استفاده کنيد. اين کوفته‌هاي سبزيجات را ميتوانيد با برنج، ماکاروني يا سيب زميني پوره شده سرو کنيد، و در ساندويچ‌هاي صبحانه نيز مي‌توانيد آن را ميل کنيد. براي پروتئين بيشتر، کمي نخود چرخ کرده و به مخلوط کوفته اضافه کنيد. مطمئناً لذت خواهيد برد. زماني هم که ميخواهيد در سيخ سرو کنيد پيشنهاد ميکنيم که از گوجه‌هاي گيلاسي نيز استفاده کنيد.

چي لازم داريم:
۲ عدد سيب زميني پوست کنده و رنده شده
۱/۲ کدو سبز رنده شده و تلخي گرفته شده
۱ عدد هويج رنده شده
۲ يا ۳ حبه سير خرد شده
۱ عدد تخم مرغ زده شده
نمک و فلفل سياه تازه آسياب شده
۲ قاشق غذاخوري جعفري خرد شده تازه
۱ قاشق غذاخوري شويد خرد شده تازه
۳۰ گرم پنير رنده شده
۳ قاشق غذاخوري آرد سوخاري


سس قرمز مخصوص

۲ قاشق غذاخوري روغن زيتون
۲ عدد پياز خرد شده
۱ حبه سير خرد شده
۲ عدد فلفل دلمه‌اي قرمز خرد شده
۲ عدد گوجه فرنگي بزرگ پوره شده
۱ فلفل قرمز تند کوچک اختياري (چيلي)
۱ قاشق غذاخوري پاپريکا
۵۰۰ ميلي ليتر عصاره‌ي سبزيجات
۲ عدد برگ بو
۱ قاشق غذاخوري شکر
نمک و فلفل براي طعم دار کردن

چجوري بپزيم:
فر را از قبل با دماي (۲۰۰ C) گرم کنيد. کوفته‌ها را آماده کنيد. تمام مواد را با هم مخلوط کنيد، سپس با نمک و فلفل چاشني دار کنيد، بچشيد و مخلوط کنيد و سپس به اندازه‌ي توپ‌هاي کوچک درآوريد و آن‌ها را روي يک فر با روغن چرب شده قرار دهيد (يا سرخ کنيد). به مدت ۳۰ دقيقه بپزيد و چند دقيقه آخر از آپشن گريل فر استفاده کنيد تا کمي برشته و قهوه‌اي رنگ شوند.
گام دوم: سس را آماده کنيد. روغن را در يک ماهيتابه با حرارت زياد گرم کنيد. پياز و سير را تفت دهيد، حدود ۵ دقيقه تا زماني که طلايي شوند. فلفل قرمز و پاپريکا را اضافه کنيد و هم بزنيد. گوجه فرنگي، فلفل چيلي، برگ بو، ريحان و عصاره سبزيجات را اضافه کنيد. در قابلمه را بگذاريد و بجوشانيد، هم بزنيد تا زماني که همه سبزيجات نرم شوند و مايع تبخير شود. در صورت لزوم نمک، شکر و فلفل را اضافه کنيد. سس را همراه با کوفته‌ها سرو کنيد.

منبع: آشپزي ها

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar