کتاب کاله/ تاکو یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین غذاهای مکزیکی است؛ به طوری که در گوشه کنارهای خیابان‌های مکزیک چه در منوی رستوران‌های شیک و چه در کیوسک‌های غذافروشی و رستوران‌های خیابانی فروخته می‌شود و ما هم قصد داریم طرز تهیه تاکو گوشت را به شما آموزش دهیم. البته تاکو به خاطر طعم جذاب و تندش طرفدارهای زیادی در تمام دنیا دارد و سرآشپزهای زیادی در دنیا هر کدام دستورهای مختلفی به این غذا اضافه کرده و آن را به شیوه خودشان تهیه می‌کنند.
پایه اولیه تاکو پرکردن مواد مختلف مثل گوشت، مرغ یا میگو داخل نان تورتیلا است که همراه سس و سبزیجات سرو می‌شود. در این دستورالعمل طرز تهیه تاکو گوشت با یک سس جذاب در اختیارتان قرار داده شده که کنارش هم یک سالاد خوشمزه از کلم قرمز سرو می‌شود. همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه تاکو گوشت
فیله گوشت گوساله340 گرم
برگ تازه گشنیز (ریز خرد شده)یک‌چهارم فنجان
آبلیمو تازهیک قاشق غذاخوری
روغنیک قاشق غذاخوری
پودر چیلییک قاشق چای‌خوری
سیر خرد شدهدو حبه
پیاز کوچکیک عدد
نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شدهبه مقدار لازم
نان تورتیلاهشت عدد
خامه ترش هشت قاشق چای‌خوری
طرز تهیه تاکو گوشت و سالاد کلم قرمز
مرحله اول
همانطور که می‌دانید تاکو یک غذای محبوب مکزیکی است که با مواد مختلفی پر می‌شود و انواع گوناگونی دارد. برای مثالتاکو میگو و تاکو ماهی دو نوع خوشمزه از این غذا هستند که به راحتی می‌توانید آن‌ها را در خانه تهیه کنید.
شما برای تهیه تاکو گوشت ابتدا باید تمام سبزیجات را شسته و داخل آبکش بریزید تا کاملا خشک شوند. یک‌چهارم فنجان از گشنیز را به صورت ریز خرد کنید. سپس یک کاسه نسبتا بزرگ بردارید و گشنیز، آبلیمو، روغن و پودر چیلی را با هم ترکیب کنید.
مرحله دوم
سیر را به صورت خیلی ریز خرد کرده و پیاز را هم به صورت رشته‌های باریک خرد و سپس به مواد داخل کاسه اضافه کنید. گوشت را به صورت رشته‌های باریک برش داده و به مواد اضافه کنید تا مزه‌دار شوند. روی کاسه را با سلفون بپوشانید و ظرف را در یک کنار قرار دهید.
مرحله سوم
کلم قرمز را به صورت متوسط خرد کرده و یک‌چهارم فنجان از گشنیز باقیمانده را به صورت ریز خرد کنید. فلفل دلمه‌ای و پیاز قرمز را هم به صورت رشته‌های باریک برش دهید.  سپس کلم، گشنیز، روغن، سرکه سیب، پودر چیلی، فلفل دلمه‌ای، پیاز قرمز و یک‌چهارم قاشق چای‌خوری نمک و فلفل را داخل یک کاسه بزرگ با هم ترکیب کنید و کاسه را کنار قرار دهید.
مرحله چهارم
موادی را که گوشت را در آن خواباندید، دور بریزید. گوشت را از هر دو طرف نمک و فلفل بزنید. صفحه گریل را روشن کنید. تکه‌های گوشت را روی صفحه گریل بچینید. هر چند دقیقه یکبار آن را برگردانید تا گوشت پخته و قهوه‌ای شود. سپس به یک بشقاب منتقلش کنید.
مرحله پنجم
نان‌های تورتیلا را روی صفحه گریل بچینید تا کمی نرم شده و تغییر رنگ دهند. حدود یک دقیقه زمان کافی است. تکه‌های گوشت را بین نان‌ها تقسیم کنید. روی هر تاکو یک قاشق چای‌خوریخامه ترش و مقداری آبلیمو بریزید. تاکو را همراه سالادی که آماده کردید، سرو و نوش جان کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar