کتاب کاله/ در اين مطلب دستوالعمل تهيه يک غذاي انرژي‌بخش و ساده را به شما عزيزان آموزش داده‌ايم.
 با يک وعده پرکالري و پنيري موافقيد؟ گراتن با پنير موزارلا يک غذاي ساده، اما مقوي و محبوب است که خيلي راحت آماده مي‌شود. اگر حسابي گرسنه به خانه برگشته‌ايد و مي‌خواهيد غذايي انرژي‌بخش، اما فوري را آماده کنيد، مي‌توانيد سراغ گراتن برويد.

گراتني که با سبزيجات و کوکتل محبوبتان آماده شده و پنير موزارلا هم آن را طعم‌دار کرده است. اين غذا اشتهاي هرکسي ر ا تحريک مي‌کند و به شما قول مي‌دهيم حتي کودکان بدغذا هم عاشق گراتن با پنير موزارلا مي‌شوند. در ادامه با ما همراه باشيد تا طرز تهيه اين غذاي خوشمزه و پنيري را به شما آموزش دهيم.

مواد لازم براي تهيه گراتن با پنير موزارلا

پاستا شکلي ۷۰ گرم
پياز يک عدد
روغن زيتون يا آفتابگردان به مقدار لازم
بادمجان يک عدد
سوسيس انجوي سوليکو خريد آنلاين ۳۰۰ گرم
فلفل دلمه يک‌دوم
گوجه فرنگي دو عدد
سير سه حبه
نمک و فلفل سياه به مقدار لازم
پنير موزارلا کاله خريد آنلاين ۱۵۰ گرم

مراحل براي تهيه گراتن با پنير موزارلا

گراتن يک مدل غذاي خوشمزه فرانسوي و مدرن است که در ظرف‌هاي گود با ديواره بلند در فر تهيه مي‌شود و انواع مختلفي دارد. گراتن بادمجان، گراتن کدو سبز و گراتن سيب‌زميني سه نوع خوشمزه و گياهي از اين غذا هستند که طرز تهيه آن‌ها قبلا در کتاب کاله براي شما منتشر شده است. امروز قصد داريم يک گراتن با پنير موزارلا و پاستا به شما آموزش دهيم. براي شروع ابتدا پاستا‌هاي شکلي را به همراه مقداري نمک، در قابلمه‌اي حاوي آب جوش بريزيد و بگذاريد ۲۰ دقيقه، روي حرارت زياد بجوشد تا نرم شود و سپس آن را آبکش کنيد.

در تابه‌اي حاوي روغن داغ، روي حرارت ملايم، پياز را تفت دهيد تا نرم و شفاف شود. سپس بادمجان‌ها را اضافه کنيد و تفت دهيد. سوسيس و فلفل دلمه‌اي را نيز اضافه کنيد و پنج دقيقه ديگر تفت دهيد. پس از اين مدت، گوجه فرنگي و سير را اضافه کنيد و به تفت دادن ادامه دهيد تا آب گوجه فرنگي کاملا کشيده شود. سپس با مقداري نمک و فلفل سياه مواد را مزه‌دار کنيد و کنار بگذاريد.

ماکاروني و نيمي از پنير موزارلا کاله را به همراه بقيه مواد به مخلوط بادمجان اضافه و زير و رو کنيد سپس در ظرف نسوز مخصوص فر بريزيد. بقيه پنير موزارلا کاله را روي مخلوط بپاشيد و ظرف گراتن را براي ۳۰ دقيقه در طبقه وسط فري که از ۱۵ دقيقه قبل، روي حرارت ۱۸۰ درجه سانتي گراد گرم کرده‌ايد، قرار دهيد تا بپزد. پس از اين مدت، گراتن را از فر خارج و سرو کنيد. نوش جان!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar