نمناک/ حتما از يک ليوان براي اندازه گيري تمام مواد استفاده کنيد و اين کيک براي 4 نفر مناسب مي باشد براي نفرات بيشتر مقدار مواد اوليه را ضرب و تقسيم کنيد.
مواد لازم
تخم مرغ 3 عدد
شکر ا ليوان
آرد 2 ليوان 
شير نصف ليوان
روغن مايع نصف ليوان
بکينگ پودر 2 قاشق مرباخوري
وانيل 1 قاشق مربا خوري
مقدار کمي نمک


دستور تهيه کيک بدون فر ساده:
مرحله اول
ابتدا زرده و سفيده تخم مرغ ها را جدا مي کنيم و سپس سفيده تخم مرغ را با هم زن برقي مي زنيم و اين کار را تا زماني ادامه مي دهيم که شروع به کف کردن بکند.

مرحله دوم
آرد را 2 الي 3 بار الک مي کنيم تا به پف کردن کيک کمک کند و سپس آن را درون ظرف گودي مي ريزيم و سپس 2 قاشق بکينگ پودر را اضافه مي کنيم.

مرحله سوم
يک ليوان شکر موجود را به ظرفي که زرده هاي تخم مرغ در آن است اضافه مي کنيم و سپس با اضافه کردن وانيل به آن شروع به هم زدن آن مي کنيم و بعد از آن شير و روغن مايع را اضافه مي کنيم و به خوبي آنها را هم مي زنيم .

مرحله چهارم
وقتي زرده به خوبي مخلوط شد آن را در چندين مرحله به آرد اضافه ميکنيم و با ليسک به صورت دوراني و در يک جهت هم مي زنيم و اين کار را به طور مرتب انجام مي دهيم تا رنگ و شکل آن تغيير کند.

مرحله ششم
در اين مرحله سفيده تخم مرغ که قبلا هم زديم را به مواد کيک اضافه ميکنيم و چند دقيقه با ليسک آنها را تا زماني که حباب هاي ريز روي مواد کيک تشکيل شود مخلوط مي کنيم.در اين مرحله کار آماده سازي مواد کيک به پايان مي رسد.

مرحله هفتم
اين مرحله نوبت انتخاب يک قابلمه مناسب هم از نظر جنس(تفلون بهتر است) و هم از نظر اندازه متناسب با مواد اوليه شما است.(حتما بايد از دم کني استفاده کنيد).سپس کف قالبمه را چرب کنيد و روي شعله قرار دهيد و وقتي قابلمه گرم شد مواد کيک را درون قابلمه بريزيد.بعد از گذشت 45 دقيقه کيک شما آماده مي شود و بعد از خاموش کردن شعله حدود 10 الي 15 دقيقه به کيک استراحت بدهيد تا به خوبي از قابلمه جدا شود، فقط اين نکته را در نظر داشته باشد که پخت کيک در قابلمه چون حرارت به بالاي کيک نمي رسد روي کيک به مانند کيک در فر برشته نمي شود.

 

نکات دستور پخت کيک قابلمه اي ساده:
مواد اوليه استفاده شده در تهيه کيک را بايد به دماي محيط برسانيد (مواد نيم ساعت قبل از استفاده در محيط آشپزخانه باشند).
دماي شعله در پخت کيک بدون فر بايد کم باشد.
در نيم ساعت اول به هيچ عنوان درب قابلمه را باز نکنيد و بعد از گذشت نيم ساعت مي توانيد با خلال دندان از پختن کيک اطمينان حاصل کنيد(اگر خلال را به وسط کيک فرو کردين و چيزي از مواد کيک به آن نچسبيد يعني کيک پخته است).
بر خلاف پختن کيک در فر که بايد تمام قالب را چرب کنيد، در پخت کيک در قابلمه فقط کف قالب را چرب کنيد و ديواره هاي آن را چرب نکنيد که باعث مي شود پف کيک گرفته شود.
هم زدن مواد را در يک جهت انجام دهيد تا کيک به خوبي پف کند.
در مقدار مواد اوليه مقدار شکر 1 ليوان ذکر شده اگر به کيک شيرين علاقه داريد مي توانيد نصف ليوان ديگر شکر اضافه کنيد.
نکات تکميلي در مورد کيک بدون فر
کيک بدون فر جزو کيک و شيريني - انواع کيک ميباشد
زمان آماده سازي مواد اوليه و مايحتاج آن حدودا 20دقيقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقيقه ميباشد .
کيک بدون فر را مي توانيد در وعده دسر - سرو کنيد .
توجه نماييد مقدار مواد اوليه و دستور تهيه براي 6 نفر مناسب ميباشد .

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar