چي شي/ نان هاي حجيم و فانتزي يکي از انواع نان هاي پرطرفدار به حساب مي آيد. نان تميس يک نان سنتي مربوط به کشور افغانستان است که کمي حجيم تر از نان هاي ايراني است. اين نان فيلينگ خاصي ندارد و با روغن رومال مي شود. اين نان را مي توان به تنهايي يا در کنار پنير به عنوان صبحانه و عصرانه و يا در کنار غذاهاي ناني و سوپ ها، براي وعده هاي ناهار و شام سرو نمود. اين نان به علت وجود زيتون و روغن آن، بسيار مقوي و مفيد است. براي مشاهده آموزش طرز تهيه نان تميس در ادامه با سايت چي شي همراه باشيد.

مواد لازم نان تميس
شکر۱ قاشق غذا خوري
مايه خمير۱ قاشق غذا خوري
آب گرم۲ پيمانه
آرد سفيد۴ پيمانه
نمک۱ قاشق چاي خوري
ماست۲ قاشق غذا خوري
زرده تخم مرغ۱ عدد
کره يا روغن جهت رومال به مقدار لازم
طرز تهيه نان تميس 
مرحله اول
براي تهيه نان خوشمزه در ابتداي کار، مايه خمير و آب ولرم و شکر را درون يک کاسه مناسب مي ريزيم. سپس کمي مخلوط کرده و درب کاسه را مي بنديم تا خمير مايه به عمل آيد و پف کند. حدود ۱۰ دقيقه زمان مي دهيم تا پف کند.
مرحله دوم
سپس در يک کاسه ماست و خمير مايه عمل آمده و نمک و زرده تخم مرغ را مي ريزيم و مخلوط مي کنيم تا يکدست شود. آرد را کم کم اضافه کرده تا خمير يک گوشه جمع شود. سپس کمي ورز مي دهيم و درون يک کاسه قرار مي دهيم.
مرحله سوم
روي آن را سلفون مي کشيم و حدود ۴۵ دقيقه زمان مي دهيم تا استراحت کند و به عمل آيد. سپس به ۶ قسمت مساوي تقسيم مي کنيم و چانه مي کنيم. کف سيني فر را کاغذ روغني پهن مي کنيم. خمير را روي سطح کار با وردنه باز مي کنيم.
مرحله چهارم
سپس روي کاغذ روغني قرار داده و روي آن را با چنگال سوراخ مي کنيم. با کره يا روغن آن را رومال مي کنيم. سپس در فري که با دماي ۲۲۰ درجه سانتي گراد گرم شده است حدود ۱۰ تا ۱۵ دقيقه قرار مي دهيم. تا بپزد. فقط مدام بايد چک شود تا نسوزد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar