چي شي/ پنکيک يا کرپ، يک صبحانه اروپايي است که در تابه طبخ مي شود و با ميوه هاي مختلف، عسل، شکلات آب شده و مغزيجات متنوع تزيين و سرو مي شود. کرپ دو رنگ با استفاده از پودر کاکائو تهيه مي شود وبا هم طبخ مي شود. سپس رول شده و با شکلات صبحانه و عسل و خامه سرو مي شود. اين کرپ ها به دليل داشتن رنگ هاي مختلف، براي کودکان بسيار جذاب است و مي توان به عنوان صبحانه يا در جشن هاي تولد به عنوان عصرانه براي آن ها سرو نمود. براي مشاهده آموزش طرز تهيه کرپ دو رنگ زبرا در ادامه با سايت چي شي همراه باشيد.

مواد لازم کرپ دو رنگ زبرا
شير يک و نيم ليوان معادل ۲۰۰ ميلي ليتر
تخم مرغ ۲ عدد
آرد يک ليوان معادل ۱۲۵ ميلي ليتر
وانيل کمي
مواد لازم براي ملات کاکائو
تخم مرغ ۱ عدد
آرد نصف ليوان
شير نصف ليوان
پودر کاکائو۱ قاشق غذا خوري کامل
وانيل کمي
طرز تهيه کرپ دو رنگ زبرا
مرحله اول
براي تهيه کرپ خوشمزه با طرح دو رنگ از مواد بالا حدود ۴ پنکيک بزرگ بدست مي آيد. اگر مي خواهيم مقداري بيشتري درست کنيم، بايد مقدار مواد را اضافه کنيم. در ابتداي کار، يک کاسه بر مي داريم و خمير سفيد را تهيه مي کنيم.
 
مرحله دوم
براي اين کار، شير و تخم مرغ و وانيل را اضافه کرده و مخلوط مي کنيم تا يکدست شود. سپس آرد را کم کم اضافه کرده و هم مي زنيم تا خمير يک دستي ايجاد شود. براي ملات کاکائويي هم همين مراحل را در يک کاسه ديگر انجام مي دهيم.

 
مرحله سوم
پودر کاکائو را هم درآخر به مواد اضافه کرده و هم مي زنيم تا يک دست شود. تابه را چرب مي کنيم و روي حرارت قرار مي دهيم تا داغ شود. مواد کاکائويي را درون قيف مي ريزيم. و در تابه شکل مورد نظر را ايجاد مي کنيم. وقتي کمي خمير خودش را گرفت،

 مرحله چهارم
از مواد پنکيک روي آن مي ريزيم. وقتي روي پنکيک شروع به حباب زدن کرد، آن را بر مي گردانيم تا طرف ديگر آن نيز پخته شود. پنکيک ها را دانه دانه رول مي کنيم. سپس با نوتلا، شکلات صبحانه، خامه و عسل به شکل دلخواه تزيين مي کنيم و سرو مي نماييم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar