چی شی/ یکی از اسنک های بسیار سالم و خوشمزه که می توان به عنوان دسر یا تنقلات در مهمانی ها و منزل تهیه کرد، اسنک موز شکلاتی است که با چند ماده اصلی کم می توان مقدار زیادی از آن را تهیه کرد. این دسر نیاز به فر ندارد و بسیار خوشمزه و مقوی است. توصیه می شود اسنک های موز شکلاتی را برای کودکان و نوجوانان و ورزشکاران قبل از ورزش تهیه نمود تا نیروی لازم را بدست آورند. 
مواد لازم اسنک موز شکلاتی
موز ۲ عدد
کره بادام زمینی یه مقدار لازم
شکلات تخته ای تلخ به مقدار لازم
پودر نارگیل به مقدار دلخواه
طرز تهیه اسنک موز شکلاتی 
مرحله اول
برای تهیه اسنک موز خوشمزه و مخصوص با طعم شکلاتی در ابتدای کار موز ها را به صورت حلقه ای خرد می کنیم. سپس بین دو موز را کره بادام زمینی می مالیم و دو حلقه موز را بهم می چسبانیم. سپس درون یک بشقاب قرار می دهیم. 
مرحله دوم
سپس داخل فریزر استراحت می دهیم تا یخ بزند و سفت شود. تقریبا نیم ساعت لازم است داخل فریزر بماند. شکلات تلخ را به روش بن ماری روی بخار کتری ذوب می کنیم. سپس موز ها را از فریزر خارج کرده و با کمک خلال دندان داخل شکلات تلخ فرو می کنیم.
مرحله سوم
در مرحله پایانی این کار باید سریع انجام شود قبل از این که موز ها از حالت فریز در آید. موز که شکلاتی شر درون پودر نارگیل می غلتانیم. همه که آماده شد مجدد داخل فریزر به مدت ۱ ساعت قرار می دهیم تا شکلات ها ببندد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar