باشگاه خبرنگاران/ سیب زمینی پخته یکی از غذا‌های آسان است که خیلی‌ها از خوردن آن لذت می‌برند. اما هر کسی به روش متفاوتی سیب زمینی درپخته درست می‌کند. می‌خواهم به شما یاد بدهم که چگونه از سیب زمینی یک غذای عالی و لذیذ درست کنید. سیب زمینی شکم پر با پوست. درست کردنش خیلی ساده است.

پس بیایید با هم شروع کنیم.

چی لازم داریم:

۱ عدد سیب زمینی بزرگ
۱ الی ۲ قاشق سوپ خوری روغن زیتون
نمک

مواد داخل سیب زمینی:

۱ قاشق سوپ خوری کره
۱ قاشق سوپ خوری پیاز
مقداری پنیر چدار
بیکن
پیاز سبز تازه
نمک و فلفل به مقدار لازم


چطور درست کنیم:

ابتدا فر را روی ۳۵۰ درجه گرم کنید. سیب زمینی را تمیز بشوئید و با دستمال کاملاخشک کنید. سپس با چنگال در آن چند سوراخ ایجاد کنید.

روی سیب زمینی را آغشته به روغن زیتون کنید. سپس نمک را به آن اضافه کنید. سیب زمینی باید کاملا آغشته به نمک و روغن زیتون شود.

سیب زمینی را روی سینی توری فر در دمای ۳۵۰ درجه قرار دهید تا بپزد. برای سیب زمینی کوچک ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه و سیب زمینی بزرگ ۱ ساعت و نیم. زیر سینی توری می‌توانید یک سینی دیگر قرار دهید تا روغن‌های اضافی داخل آن بریزد.

پس از این که سیب زمینی پخته شد آن را از فر بیرون بیاورید. یک برش روی آن بزنید و از دو انتهای سیب زمینی گرفته و فشار دهید تا برشی که داده اید کمی باز شود.

این مرحله کاملا سلیقه‌ای است. می‌توانید هر موادی که دوست دارید به سیب زمینی اضافه کنید. این‌ها مواد مورد علاقه من هستند. ابتدا کره را داخل سیب زمینی بریزید. سپس نمک و فلفل را اضافه کنید و بعد خامه، بیکن، پنیر و در انتها پیاز سبز تازه را روی آن بریزید.

منبع: بدونیم

انتهایپیام/

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar