تابناک با تو/ یک بار ، تاناکا بیش از نیم سال یک ظرف قهوه را در یخچال فراموش کرد. هنگامی که آن را پیدا کرد ، به خاطر کهنه و شاید نامناسب بودن قهوه، می‌خواست آن را دور بیندازد،  اما تصمیم گرفت قبل از انداختن آن در زباله، قهوه مانده در یخچال را بچشد تا طعم آن را کشف کند. واین اتفاق برای او تعجب‌آور بود! قهوه خوب بود و طعم خاصی داشت. 
 
اختصاصی تابناک با تو؛ مونچ Munch یا همانطور که نوشته شده است The Münch ، یک کافه کوچک در شهر اوزاکا ژاپن است، تنها مکان در جهان است که به شما اجازه می دهد یک فنجان قهوه بی نظیر بنوشید، البته اگر توانایی پرداخت 914 دلار برای آن فنجان را داشته باشید.

 
داستان این گرانترین کافی شاپ و قهوه جهان چندین دهه پیش آغاز شد و این اتفاق چیزی بیشتر از یک اتفاق تصادفی نبود. صاحب و تنها کارمند کافه، آقای Kanji Tanaka ، از نوعی قهوه یخ زده در یخچال استفاده کرد تا بتواند بلافاصله آن را برای مشتریان سرو کند.

یک بار ، تاناکا بیش از نیم سال یک ظرف قهوه را در یخچال فراموش کرد. هنگامی که آن را پیدا کرد ، به خاطر کهنه و شاید نامناسب بودن قهوه، می‌خواست آن را دور بیندازد،  اما تصمیم گرفت قبل از انداختن آن در زباله، قهوه مانده در یخچال را بچشد تا طعم آن را کشف کند. واین اتفاق برای او تعجب‌آور بود! قهوه خوب بود و طعم خاصی داشت.

در آن زمان که تاناکا فهمید قهوه اش، که بیش از ماهها عمر دارد هنوز قابل آشامیدن است، در ژاپن مد بشکه های چوبی رواج پیدا کرده بود.


بشکه ها به عنوان بهترین مکان برای تهیه الکل خوش طعم و ارزان به بازار عرضه شده بودند. و سپس تاناکا به این فکر کرد که اگر قهوه را در آن بشکه ها بگذارد چه اتفاقی می افتد. این همان اتفاقی است که افتاده است ، هنگامی که این مرد قابلمه قهوه ای را که قبلاً فراموش کرده بود در یخچال خود در یکی از آن بشکه ها قرار داد و آن را به مدت 10 سال ترک کرد. وقتی 10 سال بعد آن را چشید ، قهوه شیرین شد ، بیشتر شبیه شربت یا آب بود.

 
بنابراین، (تاناکا) پس از ٢٠ سال قرار دادن دانه های قهوه در بشکه ، آن‌ها را بو داده و آسیاب کرد. سپس با استفاده از سیستم Nel Drip آن را دم کرد. نل‌دریپ روشی است که در ژاپن ظاهر شد و به فیلتری از فلانل که به یک سبد فلزی متصل است گفته میشود که طراحی آن شبیه کیسه است و قهوه آسیاب شده در آن قرار می گیرد. سپس (تاناکا) قهوه آسیاب شده را در فیلتر قرار می دهد - که عمدتا در فنجان قرار می گیرد - آب گرم قطره قطره روی آن ریخته می شود.

(تاناکا) خیلی آهسته آب داغ را روی قهوه می ریزد؛ وقتی می گوییم "خیلی آهسته" ، منظور ما این است که ریختن یک قطره آب روی فیلتر داخل فنجان می تواند 30 دقیقه طول بکشد! تاناکا ادعا می کند که این روش به تبخیر قهوه کمک می کند که به آن عطر و طعم شیرین می بخشد ، و این روش طعم تلخ قهوه را کمی از بین می برد. پس از آن ، نوشیدنی در بشکه های چوبی فوق الذکر ، که (تاناکا) دهها سال استفاده کرده و هنوز هم نگهداری می شود ، ذخیره می شود.

اگر به کافه بروید فنجان قهوه خود را مستقیم از بشکه ، البته از طریق یک شیر آب دریافت خواهید کرد ، اما این همه ماجرا نیست. نه تنها از طعم قهوه خوشمزه لذت خواهید برد ، بلکه در یک فنجان چینی منحصر به فرد نیز سرو می شود.


رنگ قهوه بسیار سیاه و طعم آن شیرین و نزدیک به طعم شکلات است. البته که قهوه بسیار خوشمزه است.

شاید بتوانید یک روز به این کافی شاپ ژاپنی مراجعه کنید اما آیا دوست دارید صد هزار ین یا ۹۱۴ دلار برای یک فنجان قهوه کهنه بپردازید؟ این کمی دیوانگی است، اما اگر پول دارید و نمی دانید کجا باید آن را خرج کنید یا اگر طرفدار نوشیدنی های عجیب و غریب هستید، به مونچ بروید. و اگر تا به حال این قهوه را چشیده اید ، بگویید که طعم آن چه طور بود؟ 

به هر حال تاناکا نمی تواند برای درآمد خود روی قهوه کهنه حساب کند ، و تعداد زیادی از بازدید کنندگان کافه او، یک فنجان قهوه 914 دلاری سفارش نمی دهند! به همین دلیل کافه مونچ طیف وسیعی از نوشیدنی ها و قهوه را ارائه می دهد و قیمت اکثر آنها بین ۱۰ تا ۲۰ دلار (مانند بقیه کافه های جهان) است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar