چي شي/ کوکو يکي از غذاهاي رايج است که از ترکيب سبزيجات مختلف با تخم مرغ بدست مي آيد. کوکو گوشت يک کوکو گوشتي بسيار خوشمزه و شيک است که به راحتي در تابه پخته مي شود و مي توان در مهماني ها و مجالس خاص آن را تزيين و سرو نمود. اين کوکو از گوشت چرخ کرده تهيه شده است. طبخ آن ساده است و به راحتي بدون کمترين زمان ممکن، به غذا تنوع مي دهد.
مواد لازم براي ۴ نفر
تخم مرغ۸ عدد
پودر نان۱۰ قاشق غذا خوري
گوشت چرخ کرده۴۰۰ گرم
پياز کاملا درشت۱ عدد
نمک و ادويه کاري به مقدار لازم
پودر سير و زردچوبه به مقدار لازم
روغن به مقدار لازم
طرز تهيه کوکوي گوشت
مرحله اول
براي تهيه کوکوي خوشمزه و مخصوص گوشت در ابتداي کار، پياز را شسته و پوست کنده، سپس با رنده ريز رنده مي کنيم، در ادامه آب اضافي پياز را مي گيريم. حالا پياز آب گرفته را درون يک کاسه مناسب مي ريزيم.

مرحله دوم
سپس به گوشت چرخ کرده اضافه مي کنيم. به آن ادويه کاري و نمک و پودر سيرو زردچوبه اضافه کرده و با هم ورز مي دهيم تا يک دست شود. سپس تخم مرغ ها را کم کم اضافه مي کنيم و خوب مخلوط مي کنيم.
 
مرحله سوم
پودر نان را به مخلوط اضافه کرده و هم مي زنيم و مي گذاريم ۱۰ دقيقه در دماي محيط بماند. سپس يک تابه را با کمي روغن روي حرارت قرار مي دهيم تا داغ شود. کوکو ها را درون روغن داغ سرخ مي ريزيم و آن را کف تابه پخش مي کنيم. 
 
مرحله چهارم
در اين مرحله کمي صبر مي کنيم يک طرف آن سرخ و برشته شد، آن را بر مي گردانيم تا طرف ديگر آن نيز بپزد و سرخ شود. در آخر با مقداري گوجه در ظرف مناسب سرو مي کنيم. اين کوکو را مي توان با نان يا برنج سرو نمود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar