چي شي/ دنت شکلاتي يک دسر خوشمزه و مقوي است که مي توانيد از آن به عنوان ميان وعده هم استفاده کنيد. اني دسر خوشمزه بافتي شبيه به شکلات صبحانه دارد و از ان مي توانيم براي وعده صبحانه نيز استفاده کنيم، 

مواد لازم براي ۲ نفر
شير۱ پيمانه
خامه صبحانه۱۲۰ گرم
نشاسته ذرت۴ قاشق غذاخوري
پودر کاکائو۴۰ گرم
وانيل۱ قاشق چايخوري
شکر۶۰ گرم
طرز تهيه دنت شکلاتي 
مرحله اول
ابتدا شکر را به همراه وانيل، پودر کاکائو و نشاسته ذرت داخل يک قابلمه مناسب مي ريزيم و با هم مخلوط مي کنيم، سپس شير و خامه را اضافه مي کنيم و مواد را به خوبي با هم مخلوط مي کنيم تا کاملا صاف و يکدست شوند.
مرحله دوم
مخلوط کردن مواد خيلي مهم است و بايد پس از اينکه مخلوط کردن مواد به پايان رسيد هيچ گلوله اي داخل آن نباشد و کاملا صاف و يکدست باشد. حالا قابلمه را روي حرارت بسيار ملايم قرار مي دهيم و به صورت متداوم مواد را هم مي زنيم.
مرحله سوم
هم زدن مواد را تا جايي ادامه مي دهيم که مخلوط مواد سفت شود و به غلظت خوبي برسد. البته غلظت دنت به خودتان بستگي دارد، برخي دوست دارند دنت را سفت سرو کنند و برخي دوست دارند دنت انها کمي حالت مايع داشته باشد. 
مرحله چهارم
پس از اينکه دنت به غلظت مورد نظرمان رسيد، آنرا از روي حرارت بر مي داريم و کنار مي گذاريم. صبر مي کنيم تا در دماي محيط خنک شود، سپس آنرا داخل ظرف مورد نظرمان مي ريزيم و تا زمان سرو در يخچال نگهداري مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar