چي شي/ مرغ بريان يکي از غذاهاي خوشمزه و محبوب در سراسر جهان است و به عنوان يک غذاي بين المللي شناخته مي شود، براي مشاهده اين آموزش آشپزي در ادامه با سايت چيشي همراه باشيد.

مواد لازم براي ۴ نفر
مرغ کامل۱ عدد متوسط
زعفران دم کرده۵ قاشق غذاخوري
کره۵۰ گرم
گوجه فرنگي۲ عدد متوسط
برگ بو۲ عدد
فلفل دلمه اي۱ عدد بزرگ
پياز۲ عدد متوسط
نمک و فلفل سياه به اندازه کافي
رزماري و پاپريکا به اندازه کافي
دستور پخت مرغ بريان 
مرحله اول
براي تهيه مرغ بريان مجلسي ابتدا محتويات داخل بدن مرغ را با دست خارج مي کنيم، به هيچ وجه داخل بدن مرغ را با کارد برش نزنيد. پس از اينکه مرغ را به خوبي تميز کرديم آن را مي شوييم و کنار مي گذاريم تا آب اضافي آن خارج شود و آبش به طور کامل کشيده شود.
 
مرحله دوم
پس از اينکه مرغ خشک شد با يک قاشق غذاخوري نمک تمام قسمت هاي داخلي و خارجي بدن مرغ را ماساژ مي دهيم، سپس پياز و فلفل دلمه اي را به صورت خلالي درشت کنيم و داخل يک ظرف با ادويه ها ( پاپريکا، فلفل سياه و رزماري ) به خوبي مخلوط مي کنيم. 
 
مرحله سوم
حالا مخلوط پياز و فلفل دلمه اي را به همراه برگ بو داخل شکم مرغ قرار مي دهيم و مرغ را داخل يک کيسه فريزر زيپ دار قرار مي دهيم و به مدت حداقل ۸ ساعت ( تا ۲۴ ساعت ) داخل يخچال قرار مي دهيم تا به طور کامل طعم دار شود.

مرحله چهارم
پس از اينکه مرغ به خوبي استراحت کرد آنرا از يخچال خارج مي کنيم و مواد داخل آنرا خارج مي کنيم و کنار مي گذاريم. حالا با ۴ قاشق غذاخوري از زعفران دم کرده ( زعفران را غليظ دم کنيد ) تمام قسمت هاي بدن مرغ را ماساژ مي دهيم.
 
مرحله پنجم
حالا مجددا مرغ را داخل يک ظرف در بسته به مدت ۳۰ ديگر داخل يخچال قرار مي دهيم. پس از گذشت اين زمان مرغ را از يخچال خارج مي کنيم و مقداري از فلفل دلمه اي و پياز خرد شده را به همراه گوجه فرنگي هاي خرد شده داخل شکم مرغ قرار مي دهيم.

مرحله ششم
در اين مرحله با يک نخ مناسب شکم مرغ را با دقت و با کوک هاي کم فاصله مي دوزيم، در آخر بال ها و ران هاي مرغ را به سمت داخل بدن مي دوزيم. شکل دوختن بدن مرغ مهم نيست فقط بايد طوري باشد که پس از پخت مرغ باز نشود و ظاهري مجلسي داشته باشد.

 مرحله هفتم
در اين مرحله سيخ هاي جوجه گردان را به صورتي داخل بدن مرغ فرو مي کنيم که هنگام چرخيدن سيخ ها، مرغ تکان نخورد يا اينکه از روي سيخ ها نچرخد. حالا کره را به همراه باقيمانده زعفران روي حرارت قرار مي دهيم تا کره ذوب شود.
 
مرحله هشتم
سپس از مخلوط کره و زعفران روي بدن مرغ مي ماليم و سيخ هاي جوجه گردان را سر جايشان قرار مي دهيم و فر را با حرارت ۲۲۰ درجه سانتيگراد روشن مي کنيم و اجازه مي دهيم مرغ به مدت حدودا يک ساعت و ۳۰ دقيقه به طور کامل بريان شود.

مرحله نهم
در ميانه پخت هر ۳۰ دقيقه يک بار مقداري از مخلوط زعفران و کره را روي مرغ مي ماليم تا مرغ بريان لذيذتري داشته باشيم. پس از اينکه مرغ آماده شد آنرا در يک ظرف مناسب قرار مي دهيم و نخ هايش را با قيچي خارج مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar