چي شي/ کوکوي مرغ يکي از انواع کوکوهاي پر طرفدار ايراني است که مي توانيد از آن به عنوان يک شام يا ناهار فوري استفاده کنيد.

مواد لازم براي ۴ نفر
سينه مرغ۱ عدد
تخم مرغ۲ عدد
جعفري يا پيازچه۲ قاشق غذاخوري
سير۲ حبه
پياز۲ عدد متوسط
سيب زميني۲ عدد متوسط
آرد سوخاري۱ قاشق غذاخوري
نمک و فلفل سياه به اندازه کافي
روغن مايع و زردچوبه به اندازه کافي
دستور پخت کوکو مرغ 
مرحله اول
براي تهيه کوکوي مرغ مجلسي ابتدا سيب زميني را به همراه دو ليوان آب داخل يک قابلمه کوچک مي ريزيم و روي حرارت قرار مي دهيم تا آبپز شوند. در ادامه گوشت مرغ را به همراه دو ليوان آب و مقداري زردچوبه داخل يک قابلمه ديگر مي ريزيم و روي حرارت قرار مي دهيم تا آبپز شود.
مرحله دوم
پس از اينکه سينه مرغ و سيب زميني ها به طور کامل پختند آنها را کنار مي گذاريم تا کمي خنک شوند سپس با سمت متوسط رنده سيب زميني ها و سينه مرغ را رنده کرده و داخل يک کاسه مناسب و جادار مي ريزيم.
مرحله سوم
در اين مرحله سير و پياز را رنده مي کنيم و با فشار دست آب اضافي شان را مي گيريم سپس به کاسه حاوي گوشت مرغ اضافه مي کنيم. در ادامه جعفري يا پيازچه را خرد کرده و به همراه مقداري نمک ، زردچوبه و فلفل سياه به ديگر مواد اضافه مي کنيم.
مرحله چهارم
در اين مرحله مواد کوکو را خوب مخلوط مي کنيم تا يکدست شوند ، بهتر است با دست مواد را چند دقيقه ورز دهيد تا منسجم تر شوند. در آخر تخم مرغ را به مايه کوکو اضافه مي کنيم و مجددا مواد را چند دقيقه ورز مي دهيم.
مرحله پنجم
اگر وقت داريد بهتر است مايه کوکو را حداقل به مدت يک ساعت در يخچال قرار دهيد تا به اصطلاح عاميه بيات شود و حالت چسبناک تري پيدا کند. اگر وقت نداريد مي توانيد پس از اماده شدن مايه کوکو يک راست به سراغ سرخ کردن آن برويد.
مرحله ششم
يک تابه مناسب حاوي روغن مايع روي حرارت قرار مي دهيم و پس از داغ شدن روغن مايه کوکو را به صورت يکجا يا مانند کوکو سيب زميني به صورت تکه هاي کوچک در دست حالت مي دهيم و در روغن مي اندازيم تا سرخ شوند.
مرحله هفتم
اگر مي خواهيد کوکوها را شبيه کتلت درست کنيد براي زيبايي کوکوها مي توانيد ابتدا انها را داخل آرد سوخاري بغلتانيد سپس در روغن بيندازيد تا سرخ شوند. پس از اينکه يک سمت کوکو سرخ شد آنرا بر مي گردانيم تا سمت ديگرش نيز سرخ شود. 
مرحله هشتم
اگر مي خواهيد اين کوکو را به صورت مجلسي درست کنيد توصيه مي کنيم از قالب هاي استيل آماده براي سرخ کردن آن استفاده کنيد. براي اين منظور داخل قالب ها را با روغن به خوبي پوشش مي دهيم ، سپس در تابه قرار مي دهيم. 
مرحله نهم
حالا مقداري از مايه کوکو را بر ميداريم و در قالب هاي مي ريزيمف سپس روي ان با قاشق به طور کامل صاف مي کنيم. در پايان کوکوهاي سرخ شده را داخل ظرف مورد نظرمان مي کشيم و به همراه گوجه فرنگي، پياز و خيارشور سرو مي کنيم.

نکات پخت کوکوي مرغ
 کوکو مرغ با مرغ چرخ کرده
با يک روش ديگر هم مي توانيد اين کوکوي خوشمزه را درست کنيد و آن روش استفاده از گوشت مرغ چرخ کرده مي باشد. مراحل تهيه کوکو تفاوتي ندارد فقط بايد به جاي پختن و رنده کردن گوشت مرغ آنرا با چرخ گوشت چرخ کنيد و به ديگر مواد اضافه کنيد. 
کوکو مرغ با قارچ
براي تهيه اين کوکوي خوشمزه با قارچ ابتدا قارچ ها را به صورت ورقه اي خرد مي کنيم و به همراه کمي روغن تفت مي دهيم تا کاملا سرخ شوند و آب اضافي شان به طور کامل گرفته شود، سپس پس از اينکه به طور کامل خنک شدند به مايه کوکو اضافه مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar