چي شي/ کيک پيتزا يکي از انواع غذاهاي فست فودي بسيار خوشمزه و پر طرفدار در سراسر جهان است. اين غذاي خوشمزه همان پيتزاي معمولي است که به شکل کيک تهيه مي شود، براي مشاهده آموزش آشپزي کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه کيک پيتزا در ادامه با سايت چي شي همراه باشيد.

مواد لازم براي ۴ نفر
سوسيس آلماني۲ عدد
کالباس ساده۲۰۰ گرم
پنير پيتزا۴۰۰ گرم
قارچ۲۰۰ گرم
سس پيتزا يا کچاپ۲ قاشق غذاخوري
فلفل دلمه اي رنگي۳ قاشق غذاخوري
آويشن۱ قاشق چايخوري
آماده کردن مواد داخل کيک 
مرحله اول
ابتدا سوسيس ها را به صورت حلقه اي خرد مي کنيم، سپس به همراه مقداري روغن در يک تابه تفت مي دهيم تا دو سمت سوسيس ها به خوبي سرخ شود. حالا سوسيس ها از روغن خارج مي کنيم و ۲ قاشق غذاخوري از فلفل دلمه اي را تفت مي دهيم.
 
مرحله دوم
فلفل دلمه اي را هم پس از سرخ کردن کنار مي گذاريم و قارچ هاي ورقه اي شده را به خوبي تفت مي دهيم تا آب قارچ ها به طور کامل تبخير شود و به خوبي سرخ شوند. در ادامه قارچ ها را هم از روغن خارج مي کنيم و کنار مي گذاريم.

مواد لازم براي خمير پيتزا
آرد نان فانتزي۳ تا ۴ ليوان
شير ولرم۱ ليوان
آب ولرم¼ ليوان
خمير مايه فوري۳ قاشق چايخوري
شکر۳ قاشق چايخوري
تخم مرغ۱ عدد
روغن مايع۶ قاشق غذاخوري
نمک۱ قاشق مرباخوري
طرز تهيه کيک پيتزا 
مرحله اول
براي تهيه کيک پيتزا ابتدا خمير مايه را به همراه ۱ قاشق چايخوري شکر و آب ولرم داخل يک ظرف مناسب مخلوط مي کنيم، سپس درب ظرف را مي گذاريم و آنرا به مدت ۱۰ دقيقه در يک جاي گرم قرار مي دهيم تا خمير مايه عمل بيايد و حباب بزند.

مرحله دوم
تخم مرغ را داخل يک کاسه مناسب مي ريزيم و با چنگال آنرا هم مي زنيم تا بافتش يکدست شود، سپس روغن مايع را به همراه شير ولرم، ۲ قاشق چايخوري شکر، نمک و خمير مايه عمل آمده به کاسه حاوي تخم مرغ اضافه مي کنيم.
 
مرحله سوم
مواد را کمي مخلوط مي کنيم تا يکدست شوند. حالا آرد الک مي کنيم و کم کم به مواد اضافه مي کنيم و با قاشق مواد را هم مي زنيم تا خمير جمع شود. خمير بايد در پايان کمي چسبندگي داشته باشد، سپس آنرا روي سطح کار انتقال مي دهيم.
 
مرحله چهارم
حدود ۱۰ دقيقه خمير را ورز مي دهيم و چندين بار خمير را روي سطح کار مي کوبيم. براي اينکه خمير به دستتان نچسبد دستان را کمي چرب کنيد و از آرد استفاده نکنيد، چون اگر بيش از حد آرد به خورد خمير برود خمير سفت و خشک مي شود.
 
مرحله پنجم
حالا يک ظرف مناسب با حجم دو برابر خمير انتخاب مي کنيم و آنرا کمي چرب مي کنيم سپس خمير ار مانند يک چونه بزرگ گرد مي کنيم و داخل ظرف قرار مي دهيم. روي ظرف را با پارچه مي پوشانيم و به مدت دو ساعت در يک جاي گرم قرار مي دهيم.

مرحله ششم
پس از گذشت دو ساعت حجم خمير دو برابر مي شود، آنرا روي سطح کار انتقال مي دهيم و کمي ورز مي دهيم تا هواگيري شود، سپس خمير را با وردنه به ضخامت نيم سانتي متر پهن مي کنيم. براي کيک پيتزا نياز به يک قالب با ارتفاع ۱۰ سانتي متر داريم.

مرحله هفتم
بدنه و کف قالب را کمي چرب مي کنيم سپس خمير پيتزا جادويي را داخل قالب قرار مي دهيم و لبه هاي اضافي خمير را با قيچي برش مي زنيم. حالا روي خمير کمي سس پيتزا مي ماليم و روي آن مقداري پنير پيتزا مي ريزيم. روي پنير پيتزا را با مخلوط کالباس خرد شده و فلفل دلمه اي سرخ شده پر مي کنيم.
 
مرحله هشتم
لايه هاي بالايي را قارچ و سوسيس پر مي کنيم و روي سوسيس ها را با پنير پيتزا پر مي کنيم. از فلفل دلمه اي باقي مانده هم براي تزيين روي کيک استفاده مي کنيم. فر را بايد از ۱۵ دقيقه قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتيگراد روشن کنيم تا کاملا گرم شود. 
 
مرحله نهم
براي ايجاد رطوبت در فر و خشک نشدن کيک بهتر است يک کاسه آب جوش هم در فر قرار دهيم. حالا کيک را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقيقه درون فر قرار مي دهيم تا بپزد. پس از اينکه کيک به طور کامل پخت چند دقيق هاي گريل را روشن مي کنيم تا پنير روي کيک طلايي شود.

مرحله دهم
پس از اينکه پنير پيتزاي روي کيک طلايي شد، آنرا از فر خارج مي کنيم و پودر اويشن را روي کيک مي پاشيم. براي مواد داخل کيک مي توانيد از مواد غذايي ديگري مثل گوشت مرغ، گوشت چرخ کرده و يا هر چيز ديگري به سليقه خود استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar