چي شي/ کيک شکلاتي يخچالي يا موزاييکي، يک کيک يخچالي است که با شکلات ذوب شده کاور شده است. اين کيک از بيسکوييت آماده تهيه شده و نياز و پخت و پز ندارد. با ترکيب چند ماده ساده مي توان اين دسر زيبا و شيک را براي مهماني ها تهيه و سرو نمود. 

مواد لازم کيک شکلاتي يخچالي
شکلات شيري۱۰۰ گرم
بيسکوييت پتي بور۱ بسته
کره۵۰ گرم
شکر نصف ليوان
شير نصف ليوان
پودر کاکائو۲ قاشق سوپ خوري
وانيل يک چهارم قاشق چاي خوري
طرز تهيه کيک شکلاتي يخچالي 
مرحله اول
براي تهيه کيک خوشمزه و مخصوص يخچالي با طعم شکلاتي در ابتداي کار، شکلات شيري را خرد کرده و درون يک کاسه مناسب مي ريزيم، سپس به روش بن ماري روي بخار کتري قرار مي دهيم تا به روش بن ماري ذوب شود.
مرحله دوم
در اين مرحله يک قالب سيليکوني را با شکلات ذوب شده مي پوشانيم. سپس قالب را به مدت ۱ ساعت درون يخچال مي گذاريم تا شکلات خوب سفت شود. تا شکلات سفت شود، مواد کيک موزاييکي را آماده مي کنيم.
مرحله سوم
براي اين کار، بيسکوييت ها را با دست به صورت درشت خرد مي کنيم. کره را در يک قابلمه مي ريزيم و روي حرارت قرار مي دهيم تا ذوب شود. در حد گرم شدن فقط گرما مي دهيم. سپس شير و شکر و کاکائو را به آن اضافه کرده و مي گذاريم داغ شود.
مرحله چهارم
در آخر کار، وانيل را به آن اضافه کرده و از روي حرارت بر مي داريم. مواد بايد کمي ولرم باشد. اگر مواد داغ باشد بيسکوييت نرم مي شود. وقتي که مايه ولرم شد، روي بيسکوييت ها مي ريزيم و مي گذاريم تا خوب خنک شود.
مرحله پنجم
در اين مرحله درون قالب شکلاتي که در يخچال گذاشته بوديم مي ريزيم، سپسپ به مدت يک شب در يخچال قرار مي دهيم. بعد از اين که يک شب استراحت کرد، با دقت از قالب خارج کرده و به دلخواه تزيين مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar